Teams » SHEFFIELD-UNITED

08.12.2019 | 17:54

Σαν τη Λέστερ του '16!

Ούτε στο «Βίλα Παρκ» σταμάτησε ο συρμός της Λέστερ, με την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς να εξανεμίζει την Άστον Βίλα με σκορ 4-1 και πρωταγωνιστή τον Βάρντι που πέτυχε δύο γκολ! Νίκη με ανατροπή στο 88ο λεπτό σημείωσε η Νιούκαστλ επί της Σαουθάμπτον (2-1), σημαντική εκτός έδρας νίκη για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ επί της Νόριτς με τον ίδιο τρόπο.

05.12.2019 | 23:23

Απόδραση – ανάσα για Νιούκαστλ

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η Νιούκαστλ επικράτησε της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με σκορ 2-0 εκτός και πήρε σημαντική βαθμολογική «ανάσα» για τη συνέχεια της Πρέμιερ Λιγκ!

01.12.2019 | 18:07

Δεν διορθώνεται εύκολα η Άρσεναλ, άδικη ισοπαλία για Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

«Γλυκόπικρη» γεύση άφησε το ντεμπούτο του Φρέντι Λιούνγκμπεργκ στον πάγκο της Άρσεναλ, η οποία αν και... «μαρτύρησε» κατάφερε να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Νόριτς με το τελικό 2-2 και να αφήσει αρκετές υποσχέσεις για το μέλλον. Σκόρερ για τα «καναρίνια» οι Πούκι (21') και Κάντγουελ (45+2') και για τους «κανονιέρηδες» ο Ομπαμεγιάνγκ (29' πέναλτι, 57'). Στο άλλο ματς, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αν και καλύτερη αρκέστηκε στο ισόπαλο 1-1 στην έδρα της Γουλβς.

01.12.2019 | 16:53

Ημίχρονα σε Νόριτς και Γουλβερχάμπτον

Με την Άρσεναλ να μοιάζει... «χαμένη» και την Νόριτς να προηγείται με 2-1 στο «Κάροου Ρόουντ» και την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ να κάνει μέχρι στιγμής στο... «μπαμ» στην έδρα της Γουλβς ούσα μπροστά με 1-0, ολοκληρώθηκαν τα πρώτα 45' λεπτά στα δύο παιχνίδια της Πρέμιερ Λιγκ, τα οποία και έχουν ανοίξει την δεύτερη ημέρας δράσης της 14ης αγωνιστικής.

24.11.2019 | 20:31

Τσάμπα... κόπος

Αγκαλιά με μια σπουδαία ανατροπή ήταν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που κατάφερε να γυρίσει το ματς στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μέσα σε επτά λεπτά, αλλά ο κόπος της πήγε τσάμπα μιας και με την έναρξη των καθυστερήσεων επέτρεψε στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν στο τελικό 3-3.

24.11.2019 | 18:09

Οι συνθέσεις στο Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Στο «Μπράμαλ Λέιν» απέναντι στη Σέφιλντ δοκιμάζεται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 13η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Στις 18:30 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) η σέντρα, αναλυτικά οι επιλογές των Κρις Γουάιλντερ και Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

10.11.2019 | 14:57

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: 23 πάσες, γκολ και ... ρεκόρ 25ετίας! (vid)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ κατάφερε να φύγει από το Λονδίνο με το ισόπαλο 1-1 απέναντι στην Τότεναμ, βλέποντας αρχικά το VAR να της ακυρώνει ένα γκολ για... χιλιοστά, όμως, πέτυχε και δεύτερο που ήταν κανονικό για να πάρει τον βαθμό! Η ομάδα του Γουάιλντερ σκόρερ έπειτα από... 23 πάσες και το αποτέλεσμα αποτελεί ρεκόρ 25ετίας.