Teams » NOTTINGHAM-FOREST

27.01.2024 | 11:31

Τεράστιο «φάουλ» του εκτελεστικού διευθυντή της Πρέμιερ με Έβερτον και Φόρεστ, προκαλεί ερωτήματα για τις ποινές!

Η Επιτροπή Πολιτισμού, Media και Αθλητισμού, ενημέρωσε την Πρέμιερ Λιγκ για την παντελώς λανθασμένη και άστοχη αναφορά προς τις Έβερτον και Νότιγχαμ Φόρεστ ως «μικρές ομάδες», από τον εκτελεστικό διευθυντή της Λίγκας, Ρίτσαρντ Μάστερς! «Η κατηγοριοποίηση των συλλόγων προκαλεί αμφιβολίες γύρω από το θέμα της επιβολής τιμωριών»!

26.01.2024 | 23:41

Σε επαναληπτικό Τσέλσι και Βίλα, ηρωική η Σέφιλντ Γουένσντεϊ!

Το «Στάμφορντ Μπριτζ» πριν από μερικές μέρες είδε 7 γκολ στον επαναληπτικό ημιτελικό του Λιγκ Καπ, αυτή τη φορά, όμως, το ματς ήταν... στείρο. Τσέλσι και Άστον Βίλα με το μεταξύ τους 0-0 στον 4ο γύρο του Κυπέλλου οδηγήθηκαν σε επαναληπτικό, όπως συνέβη και με τις Σέφιλντ Γουένσντεϊ και Κόβεντρι μετά το 1-1 που δικαίωσε τις «κουκουβάγιες»!

20.01.2024 | 21:55

«Αν μπορώ να… κλέψω για να κερδίσω, θα το κάνω!» - Η απίθανη κίνηση του Τόνεϊ πριν το γκολ του! (vid)

Βλέποντάς το, όλοι απορήσαμε. Πώς γίνεται να πέρασε την μπάλα από εκείνο το σημείο. Πώς του φάνηκε τόσο απλό… Λίγα λεπτά μετά, η απάντηση έχει δοθεί. Μία «ισχνή» κίνηση του Ιβάν Τόνεϊ, αρκούσε για να ανοίξει… χώρο και να κάνει ευκολότερη τη ζωή του, για το πρώτο του φετινό γκολ στην Premier League!

20.01.2024 | 21:31

«Επικό» παιχνίδι ανάμεσα σε Μπρέντφορντ και Νότιγχαμ, αλλά πώς να χάσουν στην επιστροφή του Τόνεϊ; (vids)

Ματς – έπος, τρεις ισοπαλίες στο παιχνίδι, πέντε γκολ, μία επιστροφή του Ιβάν Τόνεϊ και μία τεράστια επικράτηση της Μπρέντφορντ απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ με 3-2, για την πρώτη της νίκη μετά από τις 2 Δεκεμβρίου. Ουδείς θα λησμονήσει την εκτέλεση φάουλ του Άγγλου επιθετικού, που έλειψε πολύ στις «μέλισσες» και το απέδειξε περίτρανα!

18.01.2024 | 12:57

«Η σκέψη μας μαζί σου», το συγκινητικό μήνυμα των παικτών της Νότιγχαμ προς τον Κουγιατέ!

Η Νότιγχαμ Φόρεστ προκρίθηκε με δραματικό τρόπο στην παράταση επί της Μπλάκπουλ (3-2), με τον Κρις Γουντ να στέλνει τους «κόκκινους» στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.  Έξαλλοι οι πανηγυρισμοί, σπουδαία νίκη και μία πρόκριση που αφιερώθηκε σε έναν… απόντα, ο οποίος περνάει μία πολύ δύσκολη περίοδο στη ζωή του.

18.01.2024 | 00:28

Μία αλύγιστη Νότιγχαμ Φόρεστ: Μεγάλη πρόκριση στην παράταση, «ήρωας» ο Γουντ! (vids)

Χρειάστηκε τρία γκολ, μία παράταση και έναν «ήρωα». Σκόραρε τρεις φορές, με ισάριθμους διαφορετικούς ποδοσφαιριστές και είχε ως πρωταγωνιστή της, τον Κρις Γουντ. Αυτός έκρινε την πρόκριση για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία πέρασε με γκολ στο 110ο λεπτό, από την έδρα της Μπλάκπουλ με 3-2. Τρομερά ανταγωνιστική η ομάδα της League One, έκανε το 0-2… 2-2 στο δεύτερο μέρος και δεν απείχε πολύ από το «έπος»!

17.01.2024 | 20:46

Δημιουργήθηκε «κλίμα» πριν το Μπλάκπουλ – Νότιγχαμ: Διαφώνησαν οι προπονητές, «ελάτε να παίξουμε!»

Ο Νούνο Εσπιρίτο Σάντο δεν θα ήθελε να υπάρχουν ρεβάνς στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας, ο Νιλ Κρίτσλεϊ σύγκρινε την Μπλάκπουλ με τη Νότιγχαμ Φόρεστ και είπε απλά πως πρέπει να σταματήσουν να μιλούν και να… ξεκινήσει το παιχνίδι!