Teams » NOTTINGHAM-FOREST

26.12.2023 | 16:50

Οξύμωρο: «Ιστορική» ήττα για τη Νιούκαστλ, η κορυφαία Boxing Day της Νότιγχαμ στην Premier League!

Μία τεράστια νίκη πανηγύρισε η Νότιγχαμ Φόρεστ επί της Νιούκαστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 3-1, χάρη στο χατ-τρικ του απίθανου Κρις Γουντ. Πρώτη επικράτηση εκτός έδρας ιστορικά σε Boxing Day για τους «κόκκινους» στην Premier League, τρίτος διαφορετικός προπονητής ο Νούνο Εσπιρίτο, που το καταφέρνει!

26.12.2023 | 16:27

Φοβερή Φόρεστ στο Νιούκαστλ, τεράστιο «διπλό» με χατ-τρικ του Γουντ!

Αυτή η Boxing Day θα μείνει για πάντα στη μνήμη του Κρις Γουντ που κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές κόντρα στην παλιά του ομάδα, οδηγώντας τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο 3-1 επί της Νιούκαστλ στο St. James' Park! Πρώτη νίκη για τον Νούνο Σάντο στη νέα του δουλειά, back-to-back ήττες για τις «καρακάξες» μετά και το ματς με τη Λούτον.

26.12.2023 | 15:27

Τρομερό φινάλε ημιχρόνου στο Νιούκαστλ – Νότιγχαμ: Γκολ ο Γουντ, απίθανος Τέρνερ, παραλίγο… ανατροπή! (vids)

Εντυπωσιακό φινάλε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Νιούκαστλ με τη Νότιγχαμ Φόρεστ, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν, τον Ίσακ να φτάνει μία «ανάσα» από το 2-1 και τον Ελάνγκα να χρειάζεται ένα καλύτερο σουτ για την απόλυτη ανατροπή. Δείτε τι συνέβη…

23.12.2023 | 19:02

Χριστουγεννιάτικος... μποναμάς για Λούτον, ο Σολάνκε νίκησε την ψυχωμένη Φόρεστ!

Η Λούτον πέτυχε μια νίκη που θα τη θυμάται όταν θα εξιστορεί τη χρονιά της παρουσίας στην Πρέμιερ Λιγκ. Με γκολ του Τάουνσεντ επιβλήθηκε 1-0 της Νιούκαστλ και σίγουρα θα κάνει ευτυχισμένα Χριστούγεννα! Με τον Σολάνκε να πετυχαίνει χατ-τρικ και να γράφει το τελικό 3-2 στο 90' + 4', η Μπόρνμουθ νίκησε την απίστευτα ψυχωμένη Φόρεστ που από το 22' είχε παίκτη λιγότερο, στο ντεμπούτο του Σάντο. Αγχώθηκε αλλά κράτησε το 2-1 η Τότεναμ επί της Έβερτον, σπουδαία επικράτηση της Μπέρνλι με το 2-0 επί της Φούλαμ στο Λονδίνο!

19.12.2023 | 18:37

Η στιγμή που θα θυμούνται για πάντα οι φίλοι της Νότιγχαμ: Αυτή η δήλωση του Στιβ Κούπερ, με δάκρυα στα μάτια! (vid)

Το ματς λήγει, ο Τζόναθαν Μος σφυρίζει και η Νότιγχαμ Φόρεστ έχει επιστρέψει στην Premier League. Ο Στιβ Κούπερ βρίσκεται στα… ουράνια. Πανηγυρίζει σαν παιδί, ταυτίζεται με τους φίλους της ομάδας. Η δήλωσή του λίγα λεπτά μετά, δεν θα λησμονηθεί ποτέ!