Teams » EVERTON

20.02.2024 | 11:38

Η δουλειά της Έβερτον στα κόρνερ, κοντράρει την αποτελεσματικότητα της Άρσεναλ!

Σαν να κοντράρονται για ένα άτυπο βραβείο σκοραρίσματος από εκτελέσεις κόρνερ. Σαν να «μάχονται» οι συνεργάτες των Αρτέτα και Ντάις για την καλύτερη μελέτη των στατικών φάσεων. Η Έβερτον σκόραρε ξανά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η δική της επίδοση έχει πολύ διαφορετικό στόχο από εκείνον της Άρσεναλ…

19.02.2024 | 23:54

Όσο αποδίδει το... Dyche's way, η Έβερτον θ' αντέχει!

Με τον κλασσικό τρόπο του Σον Ντάις, σκοράροντας από εκτέλεση κόρνερ, η Έβερτον κατάφερε να σώσει τον βαθμό με το τελικό 1-1 στο... ντέρμπι παραμονής με την Κρίσταλ Πάλας και συνεχίζει την τεράστια μάχη για την επιβίωση στην Πρέμιερ Λιγκ. Στη 17η θέση με υπεροχή έναντι της Λούτον στην ισοβαθμία τα «ζαχαρωτά», στο +5 από την τελευταία τριάδα οι «αετοί».

14.02.2024 | 17:39

Τρία χρόνια χωρίς γήπεδο για τον ανεγκέφαλο οπαδό που φώναζε συνθήματα για το Χέιζελ και τον Σαλάχ

Αυτό που του άξιζε πήρε ο 26χρονος, Τζόελ Μπάργουις, οπαδός της Έβερτον, βλέποντας πλέον τις πύλες των γηπέδων να κλείνουν για εκείνον την επόμενη τριετία! «Είμαι ηλίθιος» ανέφερε μετά την απόφαση για τα συνθήματα που φώναζε για τα θύματα του Χέιζελ και τις ρατσιστικές εκφράσεις προς τον Μοχάμεντ Σαλάχ.

10.02.2024 | 16:32

Γιούργκεν, Μικέλ, είστε εδώ; Γιατί ο Χάαλαντ επέστρεψε και η Σίτι είναι στην κορυφή της Premier League! (vids)

Ζορίστηκε, δυσκολεύτηκε πάρα πολύ, δεν είχε καταγράψει εντός εστίας τελική προσπάθεια για 71 λεπτά, αλλά όταν ο Έρλινγκ Χάαλαντ βρίσκεται στην ενδεκάδα, και συνυπάρχει με τον Κέβιν Ντε Μπρόινε, τα δεδομένα αλλάζουν. Στα 16 λεπτά κοινής τους παρουσίας στο γήπεδο, «λύθηκε» ο γρίφος. Σκόραρε ο Νορβηγός, έκανε το 1-0 η Μάντσεστερ Σίτι, ασίστ μετά ο Βέλγος και δεύτερο γκολ για τον «Viking»! Κάπως έτσι, επικράτησε της «γενναίας» Έβερτον με 2-0, που έκανε ό,τι μπορούσε. Στην κορυφή οι «πολίτες», περιμένουν τα αποτελέσματα των υπολοίπων!

10.02.2024 | 14:47

Συνέβη ξανά: Τραυματίστηκε και πάλι ο Έντερσον, συνεχίζει προς το παρόν στο Σίτι – Έβερτον! (pic)

Όπως και με τη Νιούκαστλ, έτσι και με την Έβερτον, ο Έντερσον χτυπά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης της Μάντσεστερ Σίτι. Συνεχίζει πάντως στο ματς, μετά από πεντάλεπτη διακοπή στο παιχνίδι!

04.02.2024 | 10:50

Ο Κόλμαν δεν ξέχασε: Πανηγύρισε έντονα μπροστά στο πρόσωπο του Ρομέρο το 2-2 στο 95'! (vid)

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης είχαν αρκετές κόντρες μεταξύ τους και στο τέλος ο Κόλμαν είδε την τύχη να του χαμογελά. Και ο Ρομέρο έλαβε το... κρύο πιάτο της εκδίκησης με το γκολ της Έβερτον στο 95ο λεπτό!

03.02.2024 | 16:58

Πήγε να «πέσει» το «Γκούντισον Παρκ»: H ισοφάριση στο 94’ και ένας κόσμος γεμάτος… Έβερτον! (vid)

Τρομερή στιγμή! Από το πουθενά. Από αυτές τις στιγμές που τις κάνει το γήπεδο να… προκύψουν. Το 2-2 ανάμεσα στην Έβερτον και την Τότεναμ είναι γεγονός. Η 5η συνεχόμενη ισοπαλία τους στην έδρα των «ζαχαρωτών». Με ένα γκολ που έβαλε το ίδιο το «Γκούντισον Παρκ»!

03.02.2024 | 16:32

Επέμεινε και πήρε βαθμό στο 94' η Έβερτον! (vid)

Η Έβερτον ρίσκαρε, επέμεινε, άσκησε περισσότερη πίεση στο φινάλε και επιβραβεύτηκε με «χρυσό» γκολ στο 94' απέναντι στην Τότεναμ! Η ομάδα του Ντάις αντέδρασε στα τέρματα που δέχθηκε από τον Ριτσάρλισον και εξασφάλισε τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις!