Teams » EVERTON

04.02.2024 | 10:50

Ο Κόλμαν δεν ξέχασε: Πανηγύρισε έντονα μπροστά στο πρόσωπο του Ρομέρο το 2-2 στο 95'! (vid)

Κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης είχαν αρκετές κόντρες μεταξύ τους και στο τέλος ο Κόλμαν είδε την τύχη να του χαμογελά. Και ο Ρομέρο έλαβε το... κρύο πιάτο της εκδίκησης με το γκολ της Έβερτον στο 95ο λεπτό!

03.02.2024 | 16:58

Πήγε να «πέσει» το «Γκούντισον Παρκ»: H ισοφάριση στο 94’ και ένας κόσμος γεμάτος… Έβερτον! (vid)

Τρομερή στιγμή! Από το πουθενά. Από αυτές τις στιγμές που τις κάνει το γήπεδο να… προκύψουν. Το 2-2 ανάμεσα στην Έβερτον και την Τότεναμ είναι γεγονός. Η 5η συνεχόμενη ισοπαλία τους στην έδρα των «ζαχαρωτών». Με ένα γκολ που έβαλε το ίδιο το «Γκούντισον Παρκ»!

03.02.2024 | 16:32

Επέμεινε και πήρε βαθμό στο 94' η Έβερτον! (vid)

Η Έβερτον ρίσκαρε, επέμεινε, άσκησε περισσότερη πίεση στο φινάλε και επιβραβεύτηκε με «χρυσό» γκολ στο 94' απέναντι στην Τότεναμ! Η ομάδα του Ντάις αντέδρασε στα τέρματα που δέχθηκε από τον Ριτσάρλισον και εξασφάλισε τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις!

31.01.2024 | 00:05

Φοβερή Λούτον για επιβίωση με «τεσσάρα», τεράστια ανατροπή για Πάλας

Με δυο γκολ από το 2:17 του ματς (!) και φτάνοντας συνολικά στα τέσσερα τέρματα, η Λούτον ισοπέδωσε την Μπράιτον (4-0) σε σπάνια βραδιά στο Kenilworth Road, με τον Τομ Λόκιερ παρόντα ν' απολαμβάνει τους συμπαίκτες του από την εξέδρα! Η Κρίσταλ Πάλας έδωσε απαντήσεις και έφτασε στο 3-2 με φοβερή ανατροπή απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με τον Ολίσε να έχει ένα γκολ και δυο ασίστ! Ματς με δοκάρια, σασπένς, έντονα παράπονα για τη διαιτησία, αλλά δίχως γκολ (0-0) το Φούλαμ – Έβερτον.

27.01.2024 | 19:10

Η πρόκριση που δεν θα ξεχάσουν ποτέ: To γκολ της Λούτον στο 95’ μέσα στο «Γκούντισον Παρκ»! (vid)

Απίθανη πρόκριση της Λούτον στον 5ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Γκολ στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, φοβερές αντιδράσεις από τον κόσμο της και τον Ρομπ Έντουαρντς. Επικράτησε με 2-1 της Έβερτον και συνεχίζει, περνώντας νικηφόρα από το «Γκούντισον Παρκ»!

27.01.2024 | 19:05

Όσο ο Ζοάο Πέδρο δεν χάνει πέναλτι, η Μπράιτον θα συνεχίζει– Σκοράρει… ακόμα ο Βάρντι! (vids)

Πέντε γκολ η Μπράιτον, χατ-τρικ ο Ζοάο Πέδρο και πρόκριση με χαρακτηριστική ευκολία απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, σε μία ιδιαίτερα απρόβλεπτη αναμέτρηση. Τρομερός ο Βραζιλιάνος φορ από το σημείο του πέναλτι, συνεχίζεται το σερί που τον θέλει να μην έχει αστοχήσει ποτέ. Τεράστια πρόκριση για τη Λούτον επί της Έβερτον στο 95ο λεπτό, σκόραρε για πρώτη φορά εντός του 2024 ο Τζέιμι Βάρντι!