11.01.2023 | 18:47

Επίσημα στην Άστον Βίλα ο Μορένο!

Στην Άστον Βίλα θα συνεχίσει την καριέρα του ο Άλεξ Μορένο, με τους «χωριάτες» να ανακοινώνουν τη μεταγραφή του από τη Μπέτις, έναντι 12,5 εκατομμυρίων!

09.01.2023 | 11:48

FA Cup: Ο θεσμός που η Ρέξαμ μπορεί να αποκλείσει την Άρσεναλ και η Χάλιφαξ τη Μάντσεστερ Σίτι – Οι 10 μεγαλύτερες εκπλήξεις του 3ου γύρου! (vids)

FA Cup. Ο ορισμός του θεσμού που ουδείς μπορεί να προβλέψει. Μία διοργάνωση που ναι μεν επιδέχεται προβλέψεις, αλλά στο τέλος της ημέρας δεν πρέπει να μας κάνει εντύπωση αν η Ρέξαμ αποκλείσει την Άρσεναλ, αν η Χάλιφαξ κάνει το ίδιο με τη Μάντσεστερ Σίτι και αν η Νιούκαστλ χάσει από τη Σέφιλντ Γουέντσντεϊ. Μοιάζει λογικό για τους Άγγλους, γιατί έτσι έμαθαν από την ιστορία…

08.01.2023 | 20:39

Η μαγεία του FA Cup: Το γκολ της «ιστορικής» πρόκρισης της Στίβενεϊτζ από τη League Two και οι επικές στιγμές με την λήξη! (vids)

Στο 88ο λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-0 και τρία λεπτά αργότερα, πανηγύριζε μία επική πρόκριση απέναντι στην Άστον Βίλα. Απίθανο, 100%... αγγλικό και ένα απίθανο βράδυ για τη Στίβενεϊτζ της League Two!

08.01.2023 | 20:26

«Διέλυσε» σε... ένα ημίχρονο την Τσέλσι η Σίτι - Απίθανη ανατροπή και πρόκριση της Στίβενεϊτζ στο «Βίλα Παρκ»! (vids)

Ο ορισμός του ντέρμπι στα… χαρτιά, φαίνεται πως ήταν η αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Τσέλσι, με τους «πολίτες» να επικρατούν με 4-0 και να εξασφαλίζουν το εισιτήριό τους για τον 4ο γύρο του FA Cup, όπου θα υποδεχθούν την Άρσεναλ. Τραγικό πρώτο ημίχρονο για τους «μπλε», ακόμη μία ήττα για το σύνολο του Γκρέιαμ Πότερ, που γλίτωσε από... διασυρμό στο δεύτερο μέρος. Την ίδια ώρα, σοκαριστικό αποκλεισμό υπέστη η Άστον Βίλα, η οποία ηττήθηκε με 2-1 από τη Στίβενεϊτζ της League Two, παρά το γεγονός πως βρισκόταν μπροστά στο σκορ μέχρι και το… 88ο λεπτό!

04.01.2023 | 23:53

Επαναφορά στις νίκες με Κέιν, μεγάλο «δίπλο» για τη Νότιγχαμ, ισόπαλοι… και στην Premier League Έμερι και Λοπετέγκι! (vids)

Με τέτοιο Χάρι Κέιν, πώς να μην επιστρέψει στις νίκες η Τότεναμ; Ο Άγγλος ήταν εξαιρετικός κόντρα στη Κρίσταλ Πάλας, σημείωσε δύο από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του και συνέβαλλε τα μέγιστα στο τελικό 4-0. Την ίδια ώρα, σπουδαίο «διπλό» σημείωσε η Νότιγχαμ Φόρεστ στην έδρα της Σαουθάμπτον, ενώ η Γουέστ Χαμ… έμπλεξε, μιας και η ανατροπή της έμεινε ημιτελής, με συνέπεια να μην κερδίσει τη Λιντς στο «Έλαντ Ρόουντ». Ισόπαλοι για δεύτερη φορά φέτος, σε διαφορετικό πρωτάθλημα οι Έμερι και Λοπετέγκι!

01.01.2023 | 18:30

Ίδιος νικητής, άλλος σκόρερ: Τότε ο Μέλμπεργκ, τώρα ο Λουίς για την Βίλα του Έμερι! (vid)

Πολύ μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Άστον Βίλα επί της Τότεναμ στο Βόρειο Λονδίνο, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 2-0 και να θυμίζουν σε όλους το… 2008! Τότε, την 1η ημέρα του έτους, το σκορ είχε ανοίξει ο Όλοφ Μέλμπεργκ. Τώρα, πρωταγωνιστής ήταν ένας Βραζιλιάνος, που φυσικά, δεν έχει περάσει από τα μέρη μας!

01.01.2023 | 17:55

Μαγική Πρωτοχρονιά για την Άστον Βίλα κόντρα στην Τότεναμ!

Με εκπληκτική εμφάνιση στο Λονδίνο και δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η Άστον Βίλα πέρασε από την έδρα της Τότεναμ με το εμφατικό 2-0, σοκάροντας τον Αντόνιο Κόντε και τους παίκτες του στην Πρωτοχρονιά του 2023!