Teams » ASTON-VILLA

10.10.2022 | 23:51

Καμιά τους δεν βολεύεται, αλλά πήραν από κάτι...

Το τελικό 1-1 της Φόρεστ με την Άστον Βίλα στο City Ground, δεν χαροποιεί ιδιαίτερα καμιά τους. Από τη μία η ομάδα του Τζέραρντ αντέδρασε και απάντησε στο γκολ που δέχθηκε για να πάρει τον βαθμό, όμως, δεν της αρκεί. Από την άλλη, το σύνολο του Κούπερ προηγήθηκε, αλλά και πάλι απέτυχε να φέρει εις πέρας την αποστολή. Βέβαια, για πρώτη φορά από τα τέλη του Αυγούστου πήρε έστω κι έναν βαθμό...

10.10.2022 | 18:38

Νότιγχαμ Φόρεστ – Άστον Βίλα: Μία ισοπαλία με 10 γκολ και χατ-τρικ του Έιμπραχαμ που δύσκολα θα ξεχάσουμε! (video)

Νότιγχαμ Φόρεστ και Άστον Βίλα αναμετρώνται στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Premier League. Μία αγωνιστική που έως τώρα δεν έχει καμία ισοπαλία και αποτελεί την αφορμή για να θυμηθούμε τι συνέβη στην τελευταία ισοπαλία μεταξύ των δύο ομάδων, πριν από τέσσερα χρόνια. Ένα πραγματικά… τρελό ματς!

02.10.2022 | 20:26

Έπεισε αλλά δεν… κέρδισε η Βίλα του Τζέραρντ στο «Έλαντ Ρόουντ»! (vid)

Μία από τις καλύτερές της φετινές εμφανίσεις, πραγματοποίησε η Άστον Βίλα του Στίβεν Τζέραρντ, με τους «χωριάτες» να μην μετουσιώνουν όμως σε γκολ την υπεροχή τους και να αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς γκολ (0-0) στο «Έλαντ Ρόουντ». Πλήγμα η κόκκινη που αντίκρισε ο Σινιστέρα για τα «παγώνια», είχε δοκάρι ο Κουτίνιο για το… τρίποντο των φιλοξενούμενων!

21.09.2022 | 11:55

Γκρίλις για την προσαρμογή του στη Σίτι: «Είναι δύσκολο, στην Άστον Βίλα έπαιζα σε κάθε ματς»! (vid)

Τις διαφορές που υπάρχουν ανάμεσα στην Άστον Βίλα και τη Μάντσεστερ Σίτι επισήμανε ο Τζακ Γκρίλις σε δηλώσεις του, λέγοντας πως στους «χωριάτες» αγωνιζόταν σε κάθε αναμέτρηση, πράγμα που δεν συμβαίνει στους «πολίτες», με συνέπεια να μην έχει τον ίδιο αγωνιστικό ρυθμό!

19.09.2022 | 17:02

Τα συμπεράσματα της 8ης αγωνιστικής: Στην κορυφή η Άρσεναλ και τον Σεπτέμβρη – Ο Σον έφτασε τα γκολ της Γουέστ Χαμ σε 29 λεπτά!

Το «σοκ» του θανάτου της Βασίλισσας Ελισάβετ παρήλθε και η αγωνιστική δράση στην Premier League επέστρεψε, με επτά από τα 10 ματς να λαμβάνουν χώρα κανονικά και τις Άρσεναλ, Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ να αποτελούν τις τρεις από τις έξι ομάδες του Big 6 που αγωνίστηκαν κανονικά. Συνεχίζουν στην κορυφή οι «κανονιέρηδες», δεν μπορεί κανείς να σταματήσει τον Έρλινγκ Χάαλαντ και ο Χέουνγκ Μιν Σον «ισοφάρισε» σε 29 λεπτά τα γκολ που έχει σημειώσει ολόκληρη η Γουέστ Χαμ στην σεζόν!

17.09.2022 | 10:51

Αλάνθαστος ο Μινγκς κόντρα στη Σαουθάμπτον!

Ο Τάιρον Μινγκς έβαλε το… λιθαράκι του έτσι ώστε η Άστον Βίλα να διατηρήσει το υπέρ της 1-0 επί της Σαουθάμπτον και παράλληλα να κρατήσει το πρώτο της clean sheet τη φετινή σεζόν.

16.09.2022 | 23:54

Νότιγχαμ ημίχρονο, Φούλαμ… τελικό και τεράστιο «διπλό» για τον Μάρκο Σίλβα – Πήρε το ματς που έπρεπε ο Τζέραρντ!

Μία απίθανη Φούλαμ έκανε την εμφάνισή της στο ντέρμπι των «νεοφώτιστων» στην 8η αγωνιστική της Premier League, με την ομάδα του Μάρκο Σίλβα να «διαλύει» σε ένα τέταρτο τη Νότιγχαμ Φόρεστ και να επικρατεί με 3-2, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο. Την ίδια ώρα, σημαντική νίκη πανηγύρισε και η Άστον Βίλα, που κέρδισε με 1-0 τη Σαουθάμπτον, πιο εύκολα από ό,τι αναδεικνύει το τελικό σκορ.

10.09.2022 | 19:39

Ντάγκλας Λουίς: «Θέλω να πάω στην Άρσεναλ τον Ιανουάριο»!

Μπορεί η Άρσεναλ να μην κατάφερε να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του Ντάγκλας Λουίς το καλοκαίρι, καθώς η Άστον Βίλα απέρριψε τρεις προτάσεις της, ωστόσο ο ποδοσφαιριστής δείχνει αποφασισμένος να υπογράψει στους «κανονιέρηδες» τον Ιανουάριο!