Teams » ASTON-VILLA

25.02.2023 | 18:55

Πέρασε και από το Λέστερ η Άρσεναλ, οι Γουέστ Χαμ και Λιντς έριξαν την Έβερτον στην τριάδα υποβιβασμού

Ασταμάτητη η πρωτοπόρος Άρσεναλ εξασφάλισε όλους τους βαθμούς και από το εκτός έδρας ματς με την Λέστερ (1-0) χάρη στο 9ο φετινό γκολ του Μαρτινέλι. Σίφουνας η Γουέστ Χαμ με το 4-0 κόντρα στην Νότιγχαμ Φόρεστ, τεράστιας σημασίας νίκη και για την Λιντς (1-0 την Σαουθάμπτον) στο ντεμπούτο του Γκράθια, με την Έβερτον να πέφτει ξανά στη ζώνη του υποβιβασμού λόγω της ήττας (2-0) από την Άστον Βίλα.

18.02.2023 | 18:14

Έμερι: «Δεν είπα ποτέ στον Μαρτίνες να ανέβει στην τελευταία φάση!»

Μπορεί ο Εμιλιάνο Μαρτίνες να βρέθηκε στην περιοχή της Άρσεναλ στην τελευταία φάση του ματς για να διεκδικήσει τις πιθανότητές του για την ισοφάριση, όμως εν τέλει η Άστον Βίλα δέχθηκε γκολ.  Και ο Ουνάι Έμερι επισήμανε πως ο ίδιος δεν έδωσε ποτέ τέτοια οδηγία!

18.02.2023 | 16:29

Απόδραση από το Μπέρμιγχαμ με δυο γκολ στις καθυστερήσεις για την Άρσεναλ! (vids)

Μόχθησε, πάλεψε, ρίσκαρε, παρέβλεψε τις απροσεξίες, προσπάθησε να τις διορθώσει με γκολ και αφού δεν τα παράτησε ποτέ, η Άρσεναλ δικαιώθηκε! Με το πρώτο γκολ του Ζορζίνιο με τη φανέλα των «κανονιέρηδων» στο 90' + 3' και το πλασέ του Μαρτινέλι σε κενή εστία στο 90' + 7' με τον Μαρτίνες να έχει ανέβει στην απέναντι περιοχή, οι «κανονιέρηδες» έφυγαν από το Μπέρμιγχαμ με το 4-2 επί της Άστον Βίλα! Δυο φορές είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ οι Λονδρέζοι και συνέχισαν την προσπάθεια για τη μεγάλη επαναφορά μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο!

12.02.2023 | 17:12

Δέχθηκε πέντε γκολ σε 28 λεπτά η Μπράιτον της Σαρρή! (vid)

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο εξελίχθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση της γυναικείας ομάδας της Μπράιτον με την Άστον Βίλα, με την ομάδα της «βασικής» Βεατρίκης Σαρρής να προηγείται στο σκορ, αλλά να βρίσκεται πίσω με 5-1 σκορ στο ημίχρονο!

04.02.2023 | 19:00

Νέο τριπλό «χαστούκι» για την Λίβερπουλ, με Μπρούνο και Ράσφορντ συνεχίζει η Γιουνάιτεντ!

Η Γουλβς έκανε την Λίβερπουλ να μην ξέρει από πού της έρχονταν όλα τα γκολ και έφτασε στο τελικό 3-0 για να βυθίσει τους «κόκκινους» στη θλίψη γι' ακόμα μια φορά και να βγει από την επικίνδυνη ζώνη! Με τους συνήθεις υπόπτους, Μπρούνο Φερνάντες και Ράσφορντ, η Γιουνάιτεντ έφτασε στο 2-1 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας. Τεράστιο «διπλό» με ανατροπή από το πρώτο μέρος για την Λέστερ (4-2) κόντρα στην Άστον Βίλα, τριάρα η Μπρέντφορντ στην Σαουθάμπτον, στο 1-0 η Μπράιτον με την Μπόρνμουθ.

24.01.2023 | 10:14

Τζέραρντ και Λάμπαρντ προσφέρουν στον Νέβιλ την μεγαλύτερη παρηγοριά

Ο Φρανκ Λάμπαρντ απομακρύνθηκε από τον πάγκο της Έβερτον με φιλική διάθεση, αλλά με χείριστο ποσοστό νικών και με την ομάδα να παλεύει για την επιβίωση. Ο «Φράνκι», έγινε ακόμα ένα παράδειγμα μετά τους Νέβιλ και Τζέραρντ, για το γεγονός πως μια εξαιρετική παρουσία στο χορτάρι με εξάταπα, δεν σημαίνει απαραίτητα και επιτυχία ως κόουτς…

21.01.2023 | 19:03

Πήρε το ντέρμπι των «ουραγών» η Γουέστ Χαμ – Αρνήθηκαν να χάσουν Μπράιτον και Νότιγχαμ! (vids)

Μία πολύ σημαντική νίκη από βαθμολογικής πλευράς πανηγύρισε η Γουέστ Χαμ, η οποία επικράτησε με 2-0 της Έβερτον στο Λονδίνο και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη. Την ίδια ώρα, η Λέστερ αν και ανέτρεψε το σκορ απέναντι στη Μπράιτον, είδε τους «γλάρους» να ισοφαρίζουν σε 2-2 στο τέλος, ενώ η Μπόρνμουθ είχε… σφυγμό, αλλά δεν άντεξε κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ, μένοντας στο 1-1!

14.01.2023 | 09:55

Ο Μαρτίνες του Μουντιάλ εμφανίστηκε για να σπρώξει την Βίλα στη νίκη (vid)

Ο Εμιλιάνο Μαρτίνες ασφαλώς πιστώνεται μεγάλο μερίδιο για το νέο θετικό αποτέλεσμα της Άστον Βίλα στην Πρέμιερ Λιγκ, με την επέμβαση... μισή νίκη, που πραγματοποίησε στο τελείωμα του πρώτου ημιχρόνου του ματς της Παρασκευής κόντρα στην Λιντς.

14.01.2023 | 00:02

Σοβαρή, βελτιωμένη και νικήτρια η Άστον Βίλα

Με τον Έμερι στον πάγκο όλα είναι καλύτερα για την Άστον Βίλα που κατάφερε να επικρατήσει 2-1 της Λιντς στο Μπέρμιγχαμ και να φτάσει στην τέταρτη νίκη της σε έξι ματς με τη νέα κατάσταση στην τεχνική ηγεσία! Τέλος στο σερί των... ισοπαλιών για τα «παγώνια», που αγνοούν τη νίκη από τις αρχές του Νοέμβρη...