Η άμυνα της Τσέλσι είναι γεμάτη... σκόρερ

Το γκολ του Μπράνισλαβ Ιβάνοβιτς απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν, το βράδυ της Τρίτης, ήταν το 14ο της άμυνας των «μπλε», που για τη φετινή σεζόν είναι η πιο παραγωγική σε ολόκληρη την Ευρώπη!

Στο «Παρκ ντε Πρενς», το βράδυ της Τρίτης, ο Ιβάνοβιτς σκόραρε στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης με την Παρί και η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο κατάφερε με το τελικό 1-1 ν' αποκτήσει μικρό προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, από τη στιγμή που ο επαναληπτικός είναι στο «Στάμφορντ Μπριτζ».

Το γκολ με το οποίο η Τσέλσι απέφυγε ουσιαστικά την ήττα στο Παρίσι, ήταν το 14ο από αμυντικό της ομάδας της φετινή σεζόν, επίδοση που αποτελεί την καλύτερη στην Ευρώπη την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Ο Ιβάνοβιτς ισοφάρισε τον Τζον Τέρι, με τους δυο τους να έχουν σκοράρει από πέντε φορές σε όλες τις διοργανώσεις την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, ενώ, οι Ζούμα και Κέιχιλ έχουν πετύχει από δύο γκολ.