LIVE: Πρέμιερ Λιγκ-15η αγωνιστική

Η Λίβερπουλ κέρδισε τη Γουέστ Χαμ με 4-1, αλλά πιο δύσκολα απ' ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, οι Μάντσεστερ Σίτι και Τσέλσι «γκέλαραν» στις έδρες των Σαουθάμπτον (1-1) και Στόουκ (3-2) αντιστοίχως, ενώ Κρίσταλ Πάλας και Νόριτς προχώρησαν με νίκες 2-0 κόντρα σε Κάρντιφ και Γουέστ Μπρομ. Το england365.gr σας μετέφερε live τα παιχνίδια.

Λίβερπουλ-Γουέστ Χαμ 4-1

Ο Ντεμέλ σκοράρει εις βάρος της ομάας του, αφού ο Γιαασκελάινεν απέκρουσε σουτ του Σουάρες, η μπάλα χτύπησε στα πόδια του παίκτη της Γουέστ Χαμ και κατέληξε στα δίχτυα της

Ο Σακό πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με τη Λίβερπουλ και με αρκετή δόση τύχης κάνει το 2-0 στο 47'

Ο... μίστερ αυτογκόλ Μάρτιν Σκρτελ, ξαναβάζει τη Γουέστ Χαμ στο παιχνίδι στο 66'

Στο 80' ο Σουάρες πήρε το όπλο του και τελείωσε το παιχνίδι με το πρώτο γκολ στην καριέρα του κόντρα στη Γουέστ Χαμ

Κι άλλο; Κι άλλο! ο Σουάρες κάνει το 4-1 και τελειώνει την αναμέτρηση

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Τζόνσον, Σκρτελ, Σακό, Φλάναγκαν, Άλεν, Τζέραρντ, Χέντερσον, Στέρλινγκ, Κουτίνιο, Σουάρες

Στον πάγκο: Τζόουνς, Άσπας, Μόουζες, Σισοκό, Λούκας, Κέλι, Αλμπέρτο

Γουέστ Χαμ: Γιαασκελάινεν, Ντεμέλ, ΜακΚάρτνεϊ, Κόλινς, Τόμκινς, Νομπλ, Ντιαμέ, Νόλαν, Ντάουνινγκ, Τζάρβις, Μαϊγκά

Στον πάγκο: Αντριάν, Ο’Μπράιεν, Κόλισον, Ντιαρά, Κ. Κόουλ, Τζ. Κόουλ, Τέιλορ

Στόουκ-Τσέλσι 3-2

Ο Σούρλε ανοίγει το σκορ με συρτό σουτ.

Ισοφαρίσε η Στόουκ με γκολ του Κράουτς.

Γυρνάει το ματς η Στόουκ στο 50 με γκολ του Στέφεν Άιρλαντ

Η Τσέλσι φέρνει το ματς στα ίσα τρία λεπτά αργότερα με τον Σούρλε να σκοράρει για δεύτερη φορά

«Κλέβει» τη νίκη στις καθυστερήσεις η Στόουκ!!!

Στόουκ: Μπέγκοβιτς, Κάμερον, Σόουκρος, Γουίλσον, Μουνιέσα, Αρναούτοβιτς, Ενζονζί, Γουέλαν, Άνταμ, Γουόλτερς, Κράουτς

Στον πάγκο: Σόρενσεν, Πέναντ, Παλάσιος, Τζόουνς, Ασαΐντι, Γουίλκινσον, Άιρλαντ

Τσέλσι: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Αζάρ, Ραμίρες, Μίκελ, Μάτα, Σούρλε, Τόρες

Στον πάγκο: Σβάρτσερ, Κόουλ, Εσιέν, Λάμπαρντ, Ντε Μπρούιν, Μπα, Ετό

Σαουθάμπτον-Μάντσεστερ Σίτι 1-1

Ο Κουν Αγουέρο δεν έχει σταματημό. Ο Αργεντινός ανοίγει το σκορ με το 12ο τέρμα του στο πρωτάθλημα, που ήταν συγχρόνως το 18ο σε 18 παιχνίδια που έχει ξεκινήσει ως βασικός.

Ο Οσβάλντο ισοφάρισε σε 1-1 τρία λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου με πανέμορφο τέρμα

Σαουθάμπτον: Γκατσανίγα, Τσάμπερς, Φόντε, Λόβρεν, Σο, Κορκ, Σ. Ντέιβις, Γουόρντ-Πρόουζ, Λαλάνα, Ροντρίγκες, Οσβάλντο

Στον πάγκο: Κρόπερ, Γιοσίντα, Λάμπερτ, Ραμίρες, Χόιβελντ, Ριντ, Γκάλαγκερ

Μάντσεστερ Σίτι: Παντίλιμον, Σαμπαλέτα, Κομπανί, Ντεμικέλις, Κολάροφ, Μίλνερ, Γιαγιά Τουρέ, Φερναντίνιο, Νασρί, Αγουέρο, Νεγρέδο

Στον πάγκο: Χαρτ, Νάβας, Λέσκοτ, Κλισί, Ρίτσαρντς, Τζέκο, Γκαρθία

Κρίσταλ Πάλας-Κάρντιφ 2-0

Η Κρίσταλ Πάλας ανοίγει το σκορ με τον Κάμερον Ζερόμ στο 6'.

Ο Μαρουάν Σαμάκ σκοράρει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του

Κρίσταλ Πάλας: Σπερόνι, Γουόρντ, Γκάμπιντον, Ντιλέινι, Μόξεϊ, Ντιγκατσόι, Γιέντινακ, Μπάναν, Πάντσεον, Σαμάκ, Ζερόμ

Στον πάγκο: Πράις, Μαριάπα, Ο’Κιφ, Γουίλιαμς, Κεμπέ, Γκέιλ, Φίλιπς

Κάρντιφ: Μάρσαλ, Κόκερ, Τέρνερ, Γουίτιγχαμ, Μεδέ, Κάμπελ, Κιμ, Μουτς, Κάουι, Τεοφίλ-Κατρίν, Τζον

Στον πάγκο: Λιούις, Κόνολι, Χάντσον, Κορνίλιοτυς, Οντεμβίγκι, Νουν, Γκούναρσον

Γουέστ Μπρομ-Νόριτς 0-2