Πρέμιερ Λιγκ LIVE (τελικά)

Η Σαουθάμπτον έκανε τη... ζημιά στην έδρα της Λίβερπουλ και η Χαλ πέρασε με νίκη από το «St. James' Park», στο... κυρίως πιάτο της 5ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, το μεσημέρι του Σαββάτου! Παρακολουθήσατε LIVE από το england365.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων: Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον, Νιούκαστλ-Χαλ, Γουέστ χαμ-Έβερτον και Γουέστ Μπρομ-Σαουθάμπτον.

Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον 0-1 (τελικό)

53' ΓΚΟΛ για τη Σαουθάμπτομ! Ο Λόβρεν με κεφαλιά έγραψε το 1-0!

Λίβερπουλ: Μινιολέ, Τουρέ, Άγκερ, Σκρτελ, Σακό, Τζέραρντ, Λούκας Λέιβα, Χέντερσον, Μόουζες, Άσπας, Στάριτζ

Σαουθάμπτον: Μπόρουτς, Φοντ, Λόβρεν, Κλάιν, Σο, Λαλάνα, Σεϊντερλίν, Γουανιάμα, Ροντρίγκεζ, Οσβάλντο, Λάμπερτ

Νιούκαστλ-Χαλ 2-3 (τελικό)

76' ΓΚΟΛ για τη Χαλ! Ο Αλούκο έβαλε μπροστά την ομάδα του για πρώτη φορά στο ματς!

48' ΓΚΟΛ για τη Χαλ! Ο Ελμοχαμαντί έφερε ξανά το παιχνίδια στα ίσια!

44' ΓΚΟΛ για τη Νιούκαστλ! Ο Ρεμί με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Νιούκαστλ

26' ΓΚΟΛ για τη Χαλ! Ο Μπράντι ισοφάρισε για τις «τίγρεις»!

10' ΓΚΟΛ για τη Νιούκαστλ! Ο Λοίκ Ρεμί άνοιξε το σκορ.

Νιούκαστλ: Κρουλ, Ντεμπισί, Κολοτσίνι, Γιανγκά-Εμπιβά, Σαντόν, Ανίτα, Καμπάιγ, Σισοκό, Μπεν Αρφά, Ρεμί, Σισέ

Χαλ: ΜακΓκρέγκορ, Ροσενιόρ, Ντέιβις, Τσέστερ, Κουίν, Χάντλστοουν, Αλούκο, Ελ Μοχαμαντί, Λίβερμορ, Μπράντι, Γκρέιαμ

Γουέστ Χαμ-Έβερτον 2-3 (τελικό)

85΄ ΓΚΟΛ για την Έβερτον! Ο Λουκάκου έβαλε μπροστά την ομάδα του Μαρτίνεθ!

83' ΓΚΟΛ για την Έβερτον! Ο Μπέινς και πάλι ισοφάρισε!

81' ΚΟΚΚΙΝΗ για τη Γουέστ Χαμ! Ο Νομπλ αποβλήθηκε

76' ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Χαμ! Ο Νομπλ έδωσε νέο προβάδισμα στα «σφυριά»!

62' ΓΚΟΛ για την Έβερτον! Ο Μπέινς ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους!

31' ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Χαμ! Ο Μόρισον έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους

Γουέστ Χαμ: Γιαασκελάινεν, Ριντ, Ο’ Μπράιαν, Κόλινς, Ρατ, Νόλαν, Νομπλ, Ντιαμέ, Τζάρβις, Μόρισον, Μαϊγκά

Έβερτον: Χάουαρντ, Κόλεμαν, Ντιστέν, Γιαγκέλκα, Μπέινς, Όσμαν, Μπάρι, Μπάρκλεϊ, Μιραλάς, Νέισμιθ, Γέλαβιτς

Γουέστ Μπρομ-Σάντερλαντ 3-0 (τελικό)

90' + 3' ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Μπρομ! Ο Αμαλφιτανό διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του αγώνα

76' ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Μπρομ! Ο Ρίτζγουελ κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα του

20' ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Μπρομ! Ο Στεφάν Σεσενιό σκοράρει κατά της πρώην ομάδας του, για το 1-0 της Μπρομ!

* Βασικός και ντεμπούτο για τον Σεσενιό κόντρα στην… πρώην!

Γουέστ Μπρομ: Μίχιλ, Όλσον, Ρίτζγουελ, Τζόουνς, ΜακΌλεϊ, Αμαλφιτανό, Σεσενιό, Μόρισον, Μουλούμπου, Σινκλέρ, Ανελκά

Σάντερλαντ: Γουέστγουντ, Ο’ Σέι, Ντιακιτέ, Σελούτσκα, Γκάρντνερ, Τζόνσον, Κι, Κόλμπακ, Τζιακερίνι, Μπορίνι, Φλέτσερ