Europa League-LIVE (τελικά)

Μονάχα η Τσέλσι πήρε νίκη στις «μάχες» των αγγλικών ομάδων για την πρώτη αγωνιστική της προημιτελικής φάσης του Γιουρόπα Λιγκ. Ήττα στην Πορτογαλία για τη Νιούκαστλ, ισοπάλία στο Λονδίνο για Τότεναμ. Παρακολουθήσατε Live την εξέλιξη και των αναμετρήσεων από το england365.gr.

Τσέλσι-Ρούμπιν Καζάν 3-1 (τελικό)

90' + 2' Τέλος του αγώνα

70' ΓΚΟΛ για την Τσέλσι! Ο Φερνάντο Τόρες με δυνατή κεφαλιά κάνει το 3-1

62' Μακρινό σουτ από τον Ραμίρεζ, άουτ

49' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι. Ο Μάτα με το αριστερό από θέση βολής, δεν καταφέρνει να σκοράρει

*Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

* Τέλος του πρώτου μέρους

41' ΓΚΟΛ για τη Ρούμπιν! Ο Νάτσο εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα, έπειτα από πέναλτι για χέρι του Τέρι

32' ΓΚΟΛ για την Τσέλσι. Ο Βίκτορ Μόουσες με εξαιρετικό σουτ κάνει δύο τα τέρματα της Τσέλσι!

20' Σουτ του Νάτσο, διώχνει ο Τσεχ

16' ΓΚΟΛ για την Τσέλσι! Από γέμισμα του Νταβίντ Λουίζ η μπάλα φτάνει στον Τόρες, ο οποίος με τη βοήθεια της τύχης δίνει το προβάδισμα στους "μπλε"

12' Σουτ του Τόρες με το δεξί λίγο έξω από την περιοχή, πολύ άουτ η μπάλα

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Τσέλσι: Τσεχ, Αθπιλικουέτα, Λουίζ, Τέρι, Μπέρτραντ, Λάμπαρντ, Ραμίρεζ, Μόουζες, Μάτα, Μπεναγιούν, Τόρες

Ρούμπιν Καζάν: Ριζιάκοφ, Καλέσιν, Σέζαρ Νάβας, Σαρόνοφ, Ανσάλντι, Νάτσο, Ορμπάιθ, Κουζμίν, Ερεμένκο, Καραντενίζ, Ντιαντιούν

Τότεναμ-Βασιλεία 2-2 (τελικό)

90' + 3' Τέλος του αγώνα

88' Με δέκα συνεχίζει η Τότεναμ από τη στιγμή που ο Γκαλάς δεν μπορεί να συνεχίσει και έχουν ολοκληρωθεί οι αλλγές του Βίλας-Μπόας

58' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Σουτ του Σίγκουρντσον, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία και το ματς στα... ίσια!

56' Καλή στιγμή για την Τότεναμ με τον Ζόμερ να διώχνει εντυπωσιακά το σουτ του Νόουτον

*Τέλος του πρώτου μέρους

42' Τεράστια ευκαιρία για την Τότεναμ! Ο Χόλτμπι πέφτει μέσα στην περιοχή και ο επερχόμενος Πάρκερ, με όλο το τέρμα μπροστά του, στέλνει τη μπάλα άουτ!

40' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Ο Αντεμπαγιόρ μειώνει από κοντά σε 1-2

37' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Στόκερ

33' Γκολ για τη Βασιλεία. Ο Φαμπιάν Φρέι αμαρκάριστος στην περιοχή με κεφαλιά κάνει το 2-0

30' Γκολ για τη Βασιλεία. Το 1-0 από τον Στόκερ με κοντινό σουτ σε κενή εστία

19' Ωραία συνεργασία των παικτών της Τότεναμ, σουτ από τον Μπέιλ στο τελείωμα, η μπάλα πέρασε άουτ

17' Εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Ζόμερ

10' Σουτ του Στρέλερ από αριστερά μέσα στην περιοχή, ο Φρίντελ απομακρύνει και στην επαναφορά, ο Σαρ με το δεξί στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Τότεναμ: Φρίντελ, Νόουτον, Γκαλάς, Βερτόνχεν, Ασσού-Εκοτό, Πάρκερ, Ντεμπελέ, Χόλτμπι, Λένον, Μπέιλ, Αντεμπαγιόρ

Βασιλεία: Ζόμερ, Φόσερ, Ντράγκοβιτς, Σερ, Στάινχοφερ, Ντιέ, Ελ Νένι, Στόκερ, Φ.Φράι, Σαλάχ, Στρέλερ

Μπενφίκα-Νιούκαστλ 3-1 (τελικό)

90' + 4' Τέλος του αγώνα

70' ΓΚΟΛ για τη Μπενφίκα. Ο Όσκαρ Καρντόσο στο 70' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (και σε επανάληψη) έκανε τρία τα τέρματα των «αετών»

65' ΓΚΟΛ για τη Μπενφίκα. Λάθος γύρισμα του Σαντόν και ο Λίμα που είχε περάσει στο ματς 4 λεπτά πριν κάνει το 2-1

47' Δεύτερο δοκάρι για τη Νιούκαστλ και πάλι με τον Παπίς Σισέ!

36' Ευκαιρία για την Μπενφίκα με τον Κρουλ να λέει και πάλι όχι στο σουτ του Ροντρίγκο

26' Κοντά στο δεύτερο γκολ η Μπενφίκα. Σουτ από τους Ροντρίγκο και Αντρέ Γκόμεζ, ο Κρουλ λέει και στους δύο «όχι»

25' Γκολ για τη Μπενφίκα. Σουτ του Καρντόζο από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Κρουλ αποκρούει και στην επαναφορά, ο Ροντρίγκο σκοράρει και ισοφαρίζει

23' Δοκάρι για τη Νιούκαστλ με τον Σισέ!

18’ Προσπαθεί να απαντήσει η Μπενφίκα, αλλά η κεφαλιά του Καρντόζο περνά άουτ

12' ΓΚΟΛ για τη  Νιούκαστλ! Από μπαλιά του Σισοκό, ο Σισέ πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0!

8' Μακρινό σουτ του Αντρέ Γκόμες, άουτ

5' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, απομακρύνει η άμυνα της Νιούκαστλ

Μπενφίκα: Αρτούρ, Λουιζάο, Γκαράι, Τζον, Ροντρίγκο, Γκαϊτάν, Μάτιτς, Μελγαρέχο, Αλμέιδα, Γκόμεζ, Καρντόσο

Νιούκαστλ: Κρουλ, Σίμπσον, Τέιλορ, Εμπιβά, Σαντόν, Περτς, Καμπάιγ, Μαρβό, Σισοκό, Γκουτιέρεζ, Σισέ