Τότεναμ-Ίντερ 3-0 (τελικό)

Η Τότεναμ επικράτησε 3-0 της Ίντερ και βρίσκεται μια… ανάσα από την πρόκριση στους «8» του Γιουρόπα Λιγκ. Το England365.gr σας μετέφερε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης του «Γουάιτ Χαρτ Λέιν».

90+3' Τέλος της αναμέτρησης! Μεγάλη νίκη της Τότεναμ με σκορ 3-0

90' Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

88' Σουτ του Γκουαρίν, το οποίο ωστόσο δεν βρίσκει στόχο

82' Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Νόουτον στη θέση του Λένον

80' Aκόμα μια καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Χόλτμπι

78' Κίτρινη στον Περέιρα, ο οποίος χάνει το δεύτερο ματς

74' Τεράστια στιγμή για την Ίντερ. Ο Φρίντελ νικά σε τετ-α-τετ τον Παλάσιο!

72' Κίτρινη κάρτα στον Γκουαρίν

71' Ο Χόλτμπι αντικαθιστά τον Σίγκουρντσον

70' Νέα ευκαιρία για τους Λονδρέζους, με τον Λένον αυτήν τη φορά

64' Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Λίβερμορ περνά στη θέση του Ντεμπελέ

63' Σουτ του Ντεφό, διώχνει σε κόρνερ ο Χαντάνοβιτς

61’ Ατομική ενέργεια του Μπέιλ, η μπάλα περνά άουτ

60’ Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα

55' Αλλαγή για την Ίντερ. Μέσα ο Γκουαρίν, έξω ο Κόβατσιτς

53' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ. Κόρνερ από τον Μπέιλ, ο Βερτόνχεν την κεφαλιά και 3-0!

51’ Σουτ του Περέιρα, η μπάλα περνά άουτ

49’ Ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Μπέιλ εκτέλεσε ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Βερτόνχεν έμεινε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι αλλά δεν κατάφερε να βρεθεί στην πορεία της μπάλας

*Με μία αλλαγή επέστρεψε από τα αποδυτήρια η Ίντερ. Ο Παλάσιο στη θέση του Ζουάν

46' Πρώτη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45+1' Τέλος του πρώτου μέρους

*Σημάδια… ζωής τα τελευταία λεπτά  για τους Ιταλούς, οι οποίοι ωστόσο δεν καταφέρνουν να μειώσουν

42’ Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ, με τον Αλβάρεζ να βγαίνει… φάτσα με τον Φρίντελ και να σουτάρει άουτ

41’ Κόρνερ για την Τότεναμ, περνά ανεκμετάλλευτο...39' Μακρινό σου του Σίγκουρντσον, η μπάλα στα χέρια του Χαντάνοβιτς

36' Νέα ευκαιρία για την Τότεναμ, με τη κεφαλιά του Μπέιλ αυτήν τη φορά να περνά άουτ

35’ Δέκα λεπτά ακόμα στο πρώτο μέρος

30’ Κόρνερ για την Ίντερ, καμία ανησυχία για τον Φρίντελ

27’ Κεφαλιά του Βερτόνχεν, δύσκολα ο Χαντάνοβιτς σε κόρνερ

23’ Εξαιρετική η ομάδα του Βίλας-Μπόας στο πρώτο μισό του πρώτου μέρους

19’ ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Ο Λένον γυρνάει τη μπάλα από δεξιά, το πρώτο σουτ του Ντεφό αποκρούεται από τον Χαντάνοβιτς, ωστόσο στο… ριμπάουντ ο Σίγκουρντσον κάνει εύκολα από κοντά το 2-0!

17’ Πρώτη καλή στιγμή για την Ίντερ με το σουτ του Κόβατσιτς

15' Κίτρινη κάρτα στον Γκάρεθ Μπέιλ για "θέατρο" μέσα στην περιοχή

12’ Σουτ του Μπέιλ, μπλοκάρει ο Χαντάνοβιτς

8' Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ με τον Χαντάνοβιτς να λέει "όχι" στο κοντινό σουτ του Ντεφό!

6' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Εξαιρετική προσπάθεια και ωραία σέντρα του Σίγκουρντσον απο τα αριστερα, κεφαλιά του Μπέιλ και 1-0!

2’ Πρώτη επίθεση για την Τότεναμ, με τον Γουόκερ να σεντράρει από τα δεξιά, αλλά να μην μπορεί να βρει κανείς τη μπάλα στην κίνηση και να απειλήσει τον Χαντάνοβιτς

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Τότεναμ: Φρίντελ, Γκαλάς, Βερτόνχεν, Ασσού-Εκοτό, Γουόκερ, Λένον, Ντεμπελέ, Πάρκερ, Μπέιλ, Σίγκουρντσον, Ντεφό

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Ζανέτι, Κίβου, Περέιρα, Ρανόκια, Ζουάν, Καμπιάσο, Γκαργκάνο, Άλβαρεζ, Κόβατσιτς, Κασάνο

Στον πάγκο της Τότεναμ βρίσκονται οι Γιορίς, Χόλτμπι, Νόουτον, Λίβερμορ, Κόλκερ, Κάρολ

…και σε αυτό της Ίντερ οι Παλάσιο, Γκουαρίν, Μπενάσι, Μπέλετς, Πασά, Εμπαγιέ, Ζόναθαν