H τελευταία στιγμή του Κλοπ στο Κύπελλο Αγγλίας: Σαν από… παραμύθι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και ο Ντιαλό! (vids)

Κόρνερ για τη Λίβερπουλ, ευκαιρία για τέταρτο γκολ στο «Ολντ Τράφορντ» και… αποφυγή των πέναλτι. Και αντί αυτού του σεναρίου, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σκοράρει στην «κόντρα» και διαμορφώνει την τελευταία στιγμή της καριέρας του Γιούργκεν Κλοπ στο Κύπελλο. Σαν από… παραμύθι!

Αν ρωτούσε κανείς κάποιον φίλο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πώς θα ήθελε να δει τον Γιούργκεν Κλοπ να αποχωρεί από το Κύπελλο Αγγλίας, στην τελευταία του σεζόν στον πάγκο της Λίβερπουλ, πιθανώς θα περιέγραφε ό,τι ζήσαμε.

Ένα ματς στο «Ολντ Τράφορντ», που θα έχει γκολ, θέαμα, τρομερές ανατροπές, παράταση και νίκη της ομάδας του. Και ιδανικά, θα ήθελε αυτή η επικράτηση να έρθει στο τελευταίο λεπτό της διάρκειας του παιχνιδιού. Ώστε να μην έχει χρόνο η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ να αντιδράσει.

Και αυτό ακριβώς συνέβη στο «Θέατρο των Ονείρων», με τον Ντιαλό να σκοράρει στην τελευταία φάση του παιχνιδιού. Τρομερή κόντρα – επίθεση, τέλειο πλασέ και με το 4-3, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται στους «4» του FA Cup!