Ευτυχώς το… είδαμε live: Το ματς της σεζόν, τέσσερα γκολ μετά το 84’, πρόκριση που δεν θα ξεχαστεί ποτέ! (vids)

Δεν μπορεί να συμβαίνει… «Τρελό» ματς το Γουλβς – Κόβεντρι, τεράστια πρόκριση των φιλοξενούμενων στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας!

Δεν μπορεί να περιγράψει κανείς αυτό που έχει συμβεί στην αναμέτρηση της Γουλβς με την Κόβεντρι, με φόντο την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Μία αδιανόητη «μάχη» μεταξύ τους, με τέσσερα γκολ από το 84ο λεπτό και μετά, με την ομάδα της Championship να συνεχίζει στον θεσμό!

Όλα ξεκίνησαν με την ισοφάριση του κορυφαίου της αναμέτρησης, Αίτ Νουρί έξι λεπτά πριν το φινάλε.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, οι «λύκοι» έκαναν το 2-1, με τον Μπουένο και έδειχναν να φτάνουν σε μία πολύ μεγάλη ανατροπή, που θα τους στείλει στους «4» του FA Cup.

Ακολούθησαν 10 λεπτά καθυστερήσεων. Και εκεί συνέβη το… αδιανόητο!

Η Κόβεντρι ισοφάρισε στο 97’ με τον Σιμς, που ανήκει στην Έβερτον και δεν συμβιβάστηκαν με την παράταση.

Ο Ράιτ σκόραρε στο 100’ της κανονικής διάρκειας και η Κόβεντρι πανηγυρίζει μία ασύλληπτη πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Αγγλίας!