Για αυτό η Λίβερπουλ αγαπά τον Νούνιες: «Αλήτικο» τελείωμα, προβάδισμα απέναντι στην Μπρέντφορντ! (vid)

Τρομερό γκολ του Ντάργουιν Νούνιες, απίθανος Ντιόγο Ζότα, προβάδισμα η Λίβερπουλ στο «Κομιούνιτι»!

Δυσκολευόταν η Λίβερπουλ απέναντι στην Μπρέντφορντ, εξακολουθούσε να μην έχει καταφέρει να πραγματοποιήσει την πολύ μεγάλη φάση στο ματς και αισίως έκανε την εμφάνισή του ένας τραυματισμός, με τον Κέρτις Τζόουνς να δίνει την θέση του στον Γκράβενμπερχ.

Αυτό συνέβη στο 33ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα όμως, ο Ντάργουιν Νούνιες σημείωσε ένα «αλήτικο» γκολ, το οποίο προήλθε από την απίστευτη μαχητικότητα του Ντιόγο Ζότα. «Έσκαψε» την μπάλα πάνω από τον Φλέκεν, το 1-0 είναι γεγονός στο 35ο λεπτό!