«Χαμός» στο Twitter: Έγινε trend το «LiVARpool», με αφορμή δύο περιστατικά!

Κυριαρχεί η Λίβερπουλ απέναντι στην Τσέλσι, προηγείται με 2-0 και είναι εξαιρετική στο «Άνφιλντ», αλλά τα παράπονα από τη διαιτησία του Πολ Τίρνι έχουν γίνει… viral στο Twitter!

Συγκλονιστική η Λίβερπουλ, τρομερό πρώτο ημίχρονο στο «Άνφιλντ» απέναντι στην Τσέλσι, απόλυτη κυριαρχία και ένα 2-0 που φαντάζει… φτωχό, μπροστά στις ευκαιρίες που απώλεσαν οι «κόκκινοι».

Ο Ντιόγο Ζότα έκανε το 1-0, ο Κόνορ Μπράντλεϊ διεύρυνε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 και ο Ντάργουιν Νούνιες έχασε πέναλτι, ώστε να κάνει το 3-0 και να σκοράρει για πρώτη φορά στη συνάντηση.

Ωστόσο, υπάρχουν αρκετοί που θεωρούν πως το σκορ είναι… πλασματικό, κάνοντας trend τη λέξη «LiVARpool» στο Twitter. Ο λόγος για το κοινό της Τσέλσι, που πιστεύει πως δεν υπάρχει παράβαση του Μπαντιασίλ στις καθυστερήσεις, ενώ έπρεπε να υποδειχθεί η εσχάτη των ποινών στο 6ο λεπτό, σε ανατροπή του Γκάλαγκερ από τον Βίρτζιλ Φαν Ντάικ!