Πάλι σκοράρει με κόρνερ η Άρσεναλ, «δράστης» ο Γκάμπριελ! (vid)

Ο Γκάμπριελ μετατρέπει το ματς της Άρσεναλ με την Κρίσταλ Πάλας σε προσωπικό σόου, συμβάλλοντας πάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ για το 2-0 των «κανονιέρηδων»!

Η μεγάλη δύναμη της ομάδας του Αρτέτα είναι οι στατικές φάσεις και οι «αετοί» βγάζουν αδυναμία εκεί, πράγμα που έχει καθορίσει το πρώτο ημίχρονο του ματς στο «Έμιρεϊτς».

Μετά το 11ο λεπτό, ο Γκάμπριελ σκόραρε πάλι, στο 37', ξεφεύγοντας από το προσωπικό του μαρκάρισμα για να νικήσει τον Χέντερσον με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι.

Λόγω της επαφής της μπάλας με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, χρεώθηκε τελικά αυτογκόλ.

Η ομάδα του Χότζον «φώναξε» για φάουλ λόγω της παρουσίας του Γουάιτ ακριβώς μπροστά από τον Χέντερσον, αλλά ο Άγγλος αμυντικός δεν έκανε καμία κίνηση, δεν παρενόχλησε καθόλου και φυσικά το 2-0 επιβεβαιώθηκε και από τον VAR.