«Χαμός» στο δίλεπτο: Γκολ η Νιούκαστλ, συμφώνησαν VAR και επόπτης για οφσάιντ, αλλαγή ο Έντερσον! (vid)

Τρομερό ξεκίνημα της Νιούκαστλ κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», γκολ ο Λόνγκσταφ, αλλά αυτό δεν μέτρησε ποτέ. Ανησυχία πάντως στους «πολίτες» για τον Έντερσον!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μπήκε στο παιχνίδι απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι η Νιούκαστλ, η οποία πήρε προβάδισμα μόλις στο 2ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Λόνγκσταφ.

Ο Κίραν Τρίπιερ βρήκε τον Ίσακ στην πλάτη της άμυνας των «πολιτών», εκείνος γύρισε για τον σκόρερ των «καρακαξών», ο τελευταίος σκόραρε, αλλά ο επόπτης σήκωσε τη σημαία του.

Έδειχνε σίγουρος και εν τέλει, ο VAR τον δικαίωσε, με το γκολ να μην μετρά και το 0-0 να παραμένει. Ανησυχία πάντως υπήρξε στο «στρατόπεδο» της Μάντσεστερ Σίτι, καθώς ο Έντερσον συγκρούστηκε με τον Λόνγκσταφ και ο Ορτέγκα χρειάστηκε άμεσα να σηκωθεί για ζέσταμα! Πέντε λεπτά μετά, ο Βραζιλιάνος γκολκίπερ έγινε αναγκαστική αλλαγή!