Ξεκουράστηκε κι επέστρεψε με γκολ και ρεκόρ ο Κέιν στην Μπάγερν! (vid)

Έκανε πρώτη φορά στην καριέρα του χαλαρά Χριστούγεννα και μόλις ξαναμπήκε στο γήπεδο, συνέχισε από εκεί που το είχε αφήσει. Και έγινε ο πρώτος μετά τον Λεβαντόφσκι με τέτοια επίδοση στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος!

Ο Άγγλος επιθετικός βρήκε δίχτυα στο άνετο 3-0 των Βαυαρών απέναντι στη Χόφενχαϊμ το βράδυ της Παρασκευής για τη 16η αγωνιστική της Bundesliga, στην επανέναρξη του πρωταθλήματος μετά τη διακοπή για την περίοδο των εορτών.

Ο Κέιν στο 90ο λεπτό έκλεισε το σκορ της πρώτης αναμέτρησης του προγράμματος της Λίγκας για το τριήμερο και έφτασε στα 22 τέρματα στο πρωτάθλημα με τη φανέλα της Μπάγερν.

Με αυτό τον αριθμό έφτασε πλέον το ρεκόρ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι που επίσης είχε 22 γκολ στο πρώτο μισό της αγωνιστικής περιόδου σε 16 «στροφές» της ποδοσφαιρικής χρονιάς στη Γερμανία!

Καλά λένε πως ο Κέιν πια βαδίζει στα χνάρια του Πολωνού και είναι ο πανάξιος διάδοχος του «Λέβα» στη γραμμή κρούσης της ομάδας του Μονάχου...