ΑΠΙΘΑΝΟ: Η στιγμή που η Λούτον γυρνά το ντέρμπι… παραμονής με δύο αυτογκόλ! (vids)

Απίστευτο και όμως αληθινό. Τεράστια ανατροπή της Λούτον επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, προηγείται με 3-2, χάρη σε δύο… αυτογκόλ. Επικές αντιδράσεις από τον κόσμο της, πλησιάζει στο -1 την Έβερτον!

Ανατροπή στην ανατροπή. Απίθανο παιχνίδι ανάμεσα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και τη Λούτον, τρομερό ματς, προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι, το γύρισε το σύνολο του Τζορτζ Μπάλντοκ και αισίως, η ομάδα του Ρομπ Έντουαρντς βρίσκεται εκ νέου μπροστά στο σκορ.

Μέχρι και το 76ο λεπτό, έχανε με 2-1, αλλά η τύχη της χαμογέλασε με τον πλέον χαρακτηριστικό τρόπο. Στο 77’, ισοφάρισε με αυτογκόλ του Ρόμπινσον, έπειτα από στατική φάση, με την οποία διαφώνησε έντονα ο Τζορτζ Μπάλντοκ, θεωρώντας πως η μπάλα δεν έχει βγει εκτός από το δικό του πόδι.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Σλιμανί έβαλε το πόδι του και σηματοδότησε την ολική ανατροπή, με τη Λούτον να κάνει το 3-2 στο 81’. Απίθανα πράγματα, δείτε τις αντιδράσεις του κοινού της στο «Μπράμαλ Λέιν»!