Οι δύο στιγμές που ξεσήκωσαν όλο το «Άνφιλντ»: Το χέρι του Έντεγκααρντ, η… κόκκινη του Σάκα! (vids)

Δείτε τις δύο στιγμές που ξεχώρισαν οι φίλοι της Λίβερπουλ από το ματς με την Άρσεναλ, φωνάζοντας ιδιαίτερα για τη διαιτησία!

Έντονα παράπονα από τη διαιτησία του Κρις Κάβαναχ έχει η Λίβερπουλ, λίγα λεπτά μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης με την Άρσεναλ, με τους «κόκκινους» να διαμαρτύρονται για δύο συγκεκριμένες στιγμές.

Η πρώτη σχετίζεται με το 13ο λεπτό, όταν με το σκορ στο 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων, ο Μαρτίν Έντεγκααρντ βρήκε την μπάλα με το χέρι, αλλά δεν καταλογίστηκε κάτι, με τον VAR να μην παρεμβαίνει.

Απεναντίας, παρενέβη στη φάση του 88ου λεπτού, όταν ο Σάκα γλίστρησε, δεν ήθελε να κάνει φάουλ στον Γκράβενμπερχ, αλλά… έκανε. Εξετάστηκε η συγκεκριμένη περίπτωση για δεύτερη κίτρινη, αλλά δεν δόθηκε.