Το τρομερό φινάλε στο Σίτι - Κρίσταλ Πάλας: Πέναλτι ο Φόντεν στο 94΄, έξαλλος ο Πεπ, γκολ ο Ολίσε! (vid)

Τρομερή εξέλιξη στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Κρίσταλ Πάλας, με τους «αετούς» να παίρνουν βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Έκανε πέναλτι ο Φόντεν, το έκανε γκολ ο Ολίσε, «τρελάθηκε» ο Πεπ Γκουαρδιόλα!

Απίθανη εξέλιξη στην αναμέτρηση της Κρίσταλ Πάλας με τη Μάντσεστερ Σίτι, με τους «αετούς» να παίρνουν βαθμό στο «Έτιχαντ», στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι «πολίτες» βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 75ο λεπτό, αλλά η υπερβολική χαλάρωσή τους, επέφερε το απόλυτο «σοκ».

Η μείωση του σκορ δεν τους αφύπνισε, ο Φιλ Φόντεν έκανε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στον Ματετά και οι «αετοί» ισοφάρισαν με τον Ολίσε. Υπερβολικά ψύχραιμος ο τελευταίος, έμεινε στο κέντρο ο Έντερσον!