Το απόλυτο ξέσπασμα: Η κεφαλιά… 105 εκατομμυρίων του Ράις για την Άρσεναλ, σε απίθανη περιγραφή! (vid)

Τι στιγμή, τι γκολ, τι ένταση, τι πάθος. Ξανά ο Ντέκλαν Ράις. Σώζει και πάλι την Άρσεναλ. Μία κεφαλιά… 105 εκατομμυρίων και μία νίκη για τους «κανονιέρηδες» σε ένα απίστευτο ματς στο Λούτον!

Όλα δείχνουν πως η Άρσεναλ δεν θα τα καταφέρει. Το ματς βρίσκεται στο 96ο λεπτό και η τελευταία φάση του παιχνιδιού ανήκει στους «κανονιέρηδες». Αρχικά, η Λούτον απομακρύνει το φάουλ του Ζιντσένκο, όμως η μπάλα μένει στην κατοχή της ομάδας του Μικέλ Αρτέτα.

Ο Τροσάρ με τον Μαρτίν Έντεγκααρντ αλλάζουν την μπάλα και ο Νορβηγός επιχειρεί το τελευταίο γέμισμα, με την ελπίδα το 3-3 να αλλάξει. Και έτσι συμβαίνει.

Ο Ντέκλαν Ράις το κάνει ξανά. Και πάλι στις καθυστερήσεις. Όπως και με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Παίρνει μία κεφαλιά… 105 εκατομμυρίων, νικά τον Καμίνσκι και διαμορφώνει το τελικό 4-3!