Η κόκκινη κάρτα που ζητά η Άρσεναλ στον Πάλμερ, πριν το γκολ του για την Τσέλσι! (vid)

Παράπονα από τη διαιτησία από τους φίλους της Άρσεναλ στο Twitter, για κόκκινη κάρτα στον Κόουλ Πάλμερ, προτού σκοράρει με την Τσέλσι για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου!

Έντονα παράπονα έχουν οι φίλοι της Άρσεναλ από τον διαιτητή του λονδρέζικου ντέρμπι με την Τσέλσι, με τον Κάβαναχ να δίνει κίτρινη κάρτα στον Κόουλ Πάλμερ για σκληρό φάουλ στον Γκαμπριέλ Ζεσούς.

Ο νεαρός τον βρήκε από πίσω με τις τάπες, αλλά η φάση δεν εξετάστηκε από τον VAR στο 7ο λεπτό και οι δύο ομάδες συνέχισαν ως είχαν.

Τρία λεπτά μετά, ο Γουίλιαμ Σαλιμπά έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, σε προσπάθεια του Μούντρικ, ο διαιτητής πήγε στο VAR, υπέδειξε την παράβαση και ο Πάλμερ έκανε το 1-0!