Ο Μπρούνο το διασκέδασε: Τρεις ασίστ, η μια με trivela, γκολ και νίκη που μένει στην ιστορία (vid)

Ο Κριστιάνο απουσίαζε από το ματς με την αγαπημένη του αντίπαλο, όμως, ο Μπρούνο Φερνάντες το χάρηκε και με το παραπάνω. Χατ-τρικ από ασίστ, highlight της βραδιάς με «σερβίρισμα» με trivela, σκοράρισμα και ιστορική νίκη με το τελικό 9-0 κόντρα στο Λουξεμβούργο για τους Πορτογάλους.

Ο αρχηγός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν ρίχνει ρυθμούς με τίποτα. Ακόμα κι αν ο Γκονσάλο Ράμος πήγε να πάρει όλη τη δόξα από την αναμέτρηση της Δευτέρας με τα δύο τέρματα που πέτυχε από το πρώτο ημίχρονο, ο Μπρούνο έκλεψε όλη την παράσταση.

Ο ηγέτης των «κόκκινων διαβόλων» και εκ των σημαντικότερων μονάδων της εθνικής ομάδας της πατρίδας του έφτιαξε τρία τέρματα για τους συμπαίκτες του (δυο για τον Ινάσιο κι ένα για τον Ζότα), ενώ, το ένα εξ αυτών το έφτιαξε με σέντρα την οποία επιχείρησε με trivela με το εξωτερικό φάλτσο και πανηγύρισε έξαλλα για την έμπνευσή του.

Φυσικά, δεν έχασε την ευκαιρία να στείλει κι εκείνος την μπάλα στα δίχτυα στο 83ο λεπτό από ασίστ του Ρικάρντο Όρτα, με το τελικό 9-0 των Πορτογάλων να είναι η μεγαλύτερη νίκη που έχουν καταγράψει ποτέ. Και ο Φερνάντες την έκανε… όλη δική του, προτού επιστρέψει στην Γιουνάιτεντ και προετοιμαστεί πλέον για το ματς με την εντυπωσιακή Μπράιτον.