Γουότκινς, εσύ, σούπερ σταρ: Χατ-τρικ σε 31 λεπτά στο «σόου» της Βίλα του Έμερι! (vids)

Απίθανος Όλι Γουότκινς, εκπληκτική εμφάνιση στη Σκωτία και χατ-τρικ σε 31 λεπτά με την Άστον Βίλα, στην πρώτη της ευρωπαϊκή εμφάνιση μετά από 13 χρόνια. Δύο γκολ στο πρώτο μέρος και ένα στην επανάληψη, για το 4-0 των «βίλανς», με το ματς σε εξέλιξη.

Μπορεί όλοι να υπολόγιζαν ως το απόλυτο φαβορί για τη νίκη στη Σκωτία απέναντι στη Χιμπέρνιανς την Άστον Βίλα, όμως αυτό που κάνουν οι «βίλανς» τη δεδομένη χρονική στιγμή, είναι εξωπραγματικό.

Μαγική εμφάνιση, 4-0 στο 50’ και εκπληκτικός Όλι Γουότκινς, ο οποίος σηματοδοτεί τον πρώτο και… μοναδικό παίκτη της ομάδας του, που έχει πετύχει χατ-τρικ στην ιστορία της στο Europa Conference League.

Άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό, έκανε το 2-0 στο 33’, έπειτα από στατική φάση και μέσα σε 31 λεπτά, ολοκληρώνει τον… θρίαμβό του. Τρίτο γκολ, χατ-τρικ στο 51’, έπειτα από ασίστ του Λούκας Ντιν και το «σόου» της Άστον Βίλα καλά κρατεί!