Τσε Άνταμς: Το συναίσθημα για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, τον έκανε να χαρεί λίγο παραπάνω το γκολ στο Χίλσμπορο

«Δεν υπάρχει καλύτερο μέρος για να σκοράρεις και να παίρνεις τη νίκη» είπε ο Τσε Άνταμς για το 2-1 της Σαουθάμπτον επί της Σέφιλντ Γουένσντεϊ και… άφησε το συναίσθημα που τον διακατέχει για την Γιουνάιτεντ να βγει στην επιφάνεια.

Οι «άγιοι» κατάφεραν να κάνουν θετικό ξεκίνημα στην Τσάμπιονσιπ για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024 και έφυγαν με όλους τους βαθμούς από το Χίλσμπορο, το βράδυ της Παρασκευής.

Ακόμα κι αν οι «κουκουβάγιες» βρήκαν τρόπο να ισοφαρίσουν στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άνταμς στο 87ο λεπτό «χτύπησε» για να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Φυσικά, έχοντας υπάρξει μέλος της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, έστω και για μια διετία, έχει ακόμα συναίσθημα για τις «λεπίδες», κάτι το οποίο φανέρωσε και στο ματς της πρεμιέρας.

Έδειχνε στον κόσμο της Γουένσντεϊ πως πλέον δεν τους άκουγε, όταν έγραψε το 2-1 στο φινάλε, ενώ, στο flash interview λίγο αργότερα, τόνισε πως δεν υπάρχει καλύτερο μέρος για να πετυχαίνεις γκολ νίκης μπροστά σε αντίπαλο κοινό…