Πήρε τη νίκη η Μπράιτον της Σαρρής στο Λιγκ Καπ!

Δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη στο Λιγκ Καπ η Μπράιτον, με τη Βεατρίκη Σαρρή να αγωνίζεται για 97 λεπτά, να έχει θετική παρουσία και τους «γλάρους» να παίρνουν την πρώτη τους νίκη στον θεσμό!

Με την Βεατρίκη Σαρρή να είναι βασική για 5ο σερί παιχνίδι με τη Μπράιτον και να αγωνίζεται για 97 λεπτά, οι «γλάροι» επικράτησαν με 2-1 της Λόντον Σίτι και πήραν το πρώτο τους τρίποντο στο Λιγκ Καπ.

Η Ελληνίδα ήταν εξαιρετική και παρότι δεν είχε συμμετοχή σε γκολ, είτε να σκοράρει η ίδια, είτε να καταγράψει ασίστ, ήταν καταλυτική στη νίκη της ομάδας της, η οποία παρέμεινε αήττητη για 3η διαδοχική αναμέτρηση.

Θυμίζουμε πως η αντίπαλος της Μπράιτον ήταν απόλυτα υπολογίσιμη, μιας και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας στην δεύτερη κατηγορία, την στιγμή που η ομάδα της Βεατρίκης έφτασε τους 3 βαθμούς και βρίσκεται στην 2η θέση, πίσω από τη Μπέρμιγχαμ, με ίδιους πόντους, αλλά ένα ματς περισσότερο!