Κάκιστη η βραδιά για τον Αλεξάντερ - Άρνολντ

Ντεφορμάρισμα με διάρκεια διανύει ο Τρεντ Αλεξάντερ - Άρνολντ στη Λίβερπουλ που και απέναντι στην Σαουθάμπτον έμοιαζε... χαμένος, έχανε τη μπάλα και έκανε λάθος στο γκολ με το οποίο ο Ινγκς χάρισε τους βαθμούς της νίκης στην ομάδα του.

Ο νεαρός φουλ μπακ έγινε αλλαγή στο τελευταίο 15λεπτο της αναμέτρησης της Δευτέρας στο St. Mary's, όπου η Λίβερπουλ μπήκε με το αριστερό στο 2021 και ηττήθηκε 1-0 από το σύνολο του Ραλφ Χάσενχουτλ.

Έχει κάνει τεράστιο λάθος στο 2ο λεπτό επιτρέποντας στον Ινγκς να σκοράρει, έχει χάσει την κατοχή της μπάλας 38 φορές σε 77 λεπτά και έμοιαζε... παντελώς χαμένος!

Ο Κλοπ του έκανε συστάσεις στο ημίχρονο, στον αγωνιστικό χώρο, τον άφησε στο παιχνίδι, όμως επέλεξε στο φινάλε να ποντάρει στον Μίλνερ και τον αντικατέστησε.

Ο «Μίλι» ήταν αρκετά δραστήριος, πολύ περισσότερο από τον ΤΑΑ, αλλά ήταν αργά για να κάνει τη διαφορά στο ματς...