Η… κατάρα των Ρονάλντο και Μέσι στα νοκ- άουτ!

Να και κάτι που κανείς δεν έχει καταφέρει! Οι κορυφαίοι ποδοσφαιριστές στον κόσμο, Κριστιάνο Ρονάλντο και Λιονέλ Μέσι έχουν ένα κοινό- αρνητικό στοιχείο! Την  επιθετική τους… απουσία σε νοκ- άουτ αγώνες του Μουντιάλ!

Ποτέ, κανείς από τους δύο δεν έχει βρει δίχτυα σε μονή αναμέτρηση που κρίνει πρόκριση στην επόμενη φάση! Φάνηκε και χθες στο Ουρουγουάη - Πορτογαλία (2-1), αλλά και στο Γαλλία - Αργεντινή (4-3). Αμφότεροι προσέφεραν βοήθειες στο γήπεδο, είχαν ευκαιρίες, όμως απέτυχαν να βρουν δίχτυα.

Αυτό ήταν το 6ο νοκ άουτ ματς του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο οποίο ο Ρονάλντο δεν βρήκε δίχτυα. Συνολικά λεπτά συμμετοχής 514 και 25 σουτ!

Από τη μεριά του ο Μέσι έχει δώσει 8 παιχνίδια, που υπολογίζονται σε 756 λεπτά συμμετοχής και επιχείρησε 23 σουτ! Αποτέλεσμα; Μηδέν γκολ και για εκείνον…