Ο Τσιτσαρίτο «σφυροκοπά» μόνο μέσα από το «κουτί» (vids)

Το 42ο τέρμα του στο πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου (20/1) απέναντι στην Μπόρνμουθ (1-1) ο Χαβιέρ Ερνάντεζ-Τσιτραρίτο. Mε το ίδιο τρόπο που πέτυχε και τα προηγούμενα 41…

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Ο Μεξικανός επιθετικός των «σφυριών» έχει σκοράρει το σύνολο των τερμάτων αυτών εκτελώντας εντός της μεγάλης περιοχής! Όπως ακριβώς έκανε και στο 73ο λεπτό της συνάντησης με τους «γλάρους» στο Ολυμπιακο Στάδιο, την οποία έφερε στα ίσια ένα λεπτό μετά το γκολ που σημείωσε ο Ράιαν Φρέιζερ για τους φιλοξενούμενους.

Αξίζει να σημειωθεί πως από τα 42 γκολ, τα 37 έχουν σημειωθεί με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από το 2010 μέχρι το 2014, με τα χρώματα της οποίας πανηγύρισε άλλες 17 φορές σε όλες τις διοργανώσεις, πάλι από προσπάθειες που προήλθαν αποκλειστικά και μόνο μέσα από τη μεγάλη περιοχή!