Teams » EVERTON

30.12.2023 | 19:05

Η Σίτι αποχαιρέτησε το 2023 με... έντονη προπόνηση, νέα εντυπωσιακή νίκη η Γουλβς

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και σχεδόν δίχως να κουραστεί η ομάδα του Γκουαρδιόλα επιβλήθηκε 2-0. Παρουσίασαν και τα πέντε τρόπαια του 2023 στον κόσμο τους οι «πολίτες». Εντυπωσιακό 3-0 της Γουλβς απέναντι στην Έβερτον, με πέναλτι στο 90' η Βίλα επιβλήθηκε 3-2 της Μπέρνλι που το πάλεψε με παίκτη λιγότερο, με ανατροπή η Πάλας το 3-1 επί της Μπρέντφορντ.

28.12.2023 | 00:41

Απίστευτο «πικάρισμα» στον Πίκφορντ από φίλους της Σίτι: «Ο Κάρσον έχει περισσότερους τίτλους!»

Συνθήματα κατά του Τζόρνταν Πίκφορντ στο φινάλε της αναμέτρησης της Έβερτον με τη Μάντσεστερ Σίτι από φίλους των «πολιτών», που τον σύγκριναν με τον Σκοτ Κάρσον και του φώναζαν πως έχει κατακτήσει λιγότερα τρόπαια!

28.12.2023 | 00:10

Σπουδαίο «διπλό» με ανατροπή η Σίτι, επέστρεψε στις… εργοστασιακές ρυθμίσεις σε 45 λεπτά! (vids)

Δυσκολεύτηκε, ζορίστηκε πολύ, χρειάστηκε γυρίσει το ματς, αλλά τα κατάφερε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε με 3-1 της Έβερτον του Σον Ντάις στο «Γκούντισον Παρκ», έχοντας για πρωταγωνιστές τον Φόντεν και τον Άλβαρες. Ο πρώτος ισοφάρισε, ο δεύτερος «υπέγραψε» σε 10 λεπτά την ανατροπή και ο Μπερνάρντο Σίλβα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μεγάλη συζήτηση έχει «σηκώσει» το πέναλτι που κέρδισε ο Νέιθαν Άκε από τον Ονάνα. Τρομερή Σίτι στο δεύτερο μέρος, «μπλόκαρε» και βρέθηκε πίσω στο σκορ από λάθος του Ρόδρι, στο ημίχρονο!

27.12.2023 | 22:48

Γκολ η Έβερτον από σπάνιο λάθος του Ρόδρι, «έκρηξη» στο «Γκούντισον Παρκ»! (vid)

Σκοράρει για πρώτη φορά στο γεμάτο «Γκούντισον Παρκ», απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, μετά από τέσσερα χρόνια, η Έβερτον και κάνει το 1-0 με τον Χάρισον. Φέρει ευθύνη ο Ρόδρι, συμπληρώσαμε 30 λεπτά στο ματς!

23.12.2023 | 19:08

Για… τόσο δεν πήρε βαθμό: Η αδιανόητη ευκαιρία της Έβερτον στην τελευταία φάση του ματς με την Τότεναμ! (vid)

Απίθανη Έβερτον, εκπληκτική εμφάνιση στην έδρα της Τότεναμ, τρομερή κυριαρχία και μία… άδικη ήττα. Μία ματιά στην τελευταία φάση του ματς και στο γκολ που απείχε… χιλιοστά από το να επιτευχθεί, μάλλον είναι αρκετή!