09.12.2023 | 17:58

Δήλωση που έγινε θέμα συζήτησης από τον Χότζον κατά του Φαν Ντάικ: «Δεν γίνεται να το κάνει αυτό ένας παίκτης τόσο μεγάλης αξίας!»

Τρομερή δήλωση του Ρόι Χότζον, στράφηκε κατά του Βίρτζιλ Φαν Ντάικ και επισήμανε πως ένας τέτοιος ποδοσφαιριστής, με τέτοιου είδους νοοτροπία, δεν θα έπρεπε να είναι στη Λίβερπουλ, αναλογικά με την αξία που τον ακολουθεί.

09.12.2023 | 15:51

Δεν το πιστεύουν: Ειδοποιήθηκε δύο λεπτά μετά, έδωσε πέναλτι, πίσω στο σκορ η Λίβερπουλ! (vid)

Το μαρκάρισμα έγινε στο 52’ και… κάτι, δεν δόθηκε τίποτα, η μπάλα βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου τρία λεπτά μετά και το πέναλτι για την Κρίσταλ Πάλας ήταν γεγονός. Σκόραρε ο Ματετά, πίσω στο σκορ ξανά η Λίβερπουλ, στο 57ο λεπτό!

09.12.2023 | 15:37

«Κανένα φάουλ από τον Χιουζ»: Αμφισβητούν την απόφαση για το πέναλτι στο Πάλας – Λίβερπουλ! (vid)

Στη «λευκή» ισοπαλία το πρώτο μέρος της Κρίσταλ Πάλας με τη Λίβερπουλ, έξαλλοι οι φίλοι των γηπεδούχων με τη φάση του 30ου λεπτού και το πέναλτι που τελικά… δεν πήρε η ομάδα τους.

09.12.2023 | 15:20

Καλός ή κακός οιωνός; Χωρίς εντός εστίας τελική προσπάθεια η Λίβερπουλ στο «Σέλχαρστ Παρκ»!

Πέρασαν τέσσερα χρόνια από την προηγούμενη φορά που η Λίβερπουλ μετέβη στο «Σέλχαρστ Παρκ» και ολοκλήρωσε το πρώτο μέρος, δίχως εντός εστίας τελική προσπάθεια. Η πιο πρόσφατη περίπτωση προέκυψε το 2019. Είχε κερδίσει τότε μάλιστα, με 2-1, χάρη στο γκολ του Ρομπέρτο Φιρμίνο στο 85ο λεπτό!

09.12.2023 | 10:13

Κλοπ για Χότζον: «Του λέω συνέχεια να μείνει σπίτι, αλλά το απολαμβάνει το γήπεδο» (vid)

Ο Γιούργκεν Κλοπ απορεί με την επιμονή και τη λατρεία του Ρόι Χότζον για να παραμείνει στο ποδόσφαιρο στην ηλικία των 76 ετών και ανέφερε πως κάθε φορά που συναντιούνται, τον ρωτάει γιατί συνεχίζει την καριέρα του και δεν απολαμβάνει την ηρεμία στο σπίτι του!

03.12.2023 | 18:08

Ο μαγικός νόμος του «Άνφιλντ» μίλησε για τη Λίβερπουλ - Ψύχραιμη Τσέλσι σε αγχωτική νίκη, έσωσε βαθμό η Άστον Βίλα

Είναι το «φρούριό» της! Αρνείται να το δει να «πέφτει»! Και ο άγραφος νόμος του «Άνφιλντ» που προσφέρει μαγεία, έκανε ξανά τη διαφορά! Με γκολ στο 87' και το 88' η Λίβερπουλ έκανε ανατροπή και επικράτησε 4-3 της Φούλαμ κάνοντας το 11x11 εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις για φέτος! Η Τσέλσι επιβλήθηκε 3-2 της Μπράιτον, ούσα κυνική, έχοντας μείνει με 10 παίκτες από το 45' και αντιμετωπίζοντας αποτελεσματικά τις καταστάσεις άγχους στο φινάλε. Η Άστον Βίλα απέφυγε την αναποδιά και έσωσε βαθμό στο 90' για το 2-2 με την Μπόρνμουθ, στο 1-1 η Γουέστ Χαμ με την Κρίσταλ Πάλας.

29.11.2023 | 19:34

Είναι... αλήθεια: Ο Χόλντινγκ γυρνά στην Άρσεναλ ως ελεύθερος, υπάρχει λόγος που τον θέλει ο Αρτέτα!

Κοντά στην επιστροφή του στην Άρσεναλ φημολογείται πως βρίσκεται ο Ρομπ Χόλντινγκ, ως ελεύθερος από την Κρίσταλ Πάλας. Έχει ήδη μιλήσει με τον Μικέλ Αρτέτα, πώς συνδέεται ο Άγγλος στόπερ με τον Μοχάμεντ Ελνένι στο μυαλό του Ισπανού προπονητή;

28.11.2023 | 10:40

Απίθανο «ντόμινο»: Αν η Νότιγχαμ απολύσει τον Κούπερ, διώχνει και η Πάλας τον Χότζον!

Η Νότιγχαμ Φόρεστ φημολογείται πως σκέφτεται να απολύσει τον Στιβ Κούπερ και αν αυτό συμβεί, η Κρίσταλ Πάλας θα χωρίσει τους δρόμους της με τον Ρόι Χότζον, για να πάρει τον νυν προπονητή των «κόκκινων»!

25.11.2023 | 19:05

Η Νιούκαστλ προσγείωσε την Τσέλσι με τεσσάρα, ανατροπή με γκολ στο 86' και το 91' η Γουέστ Χαμ!

Η Τσέλσι προδόθηκε από την άμυνά της, έκανε τα πάντα λάθος στο δεύτερο ημίχρονο στο St. James' Park και η Νιούκαστλ δεν τη... λυπήθηκε καθόλου, φτάνοντας στο 4-1 και έχοντας παίκτη περισσότερο από το 73'. Με δυο γκολ στο φινάλε η Γουέστ Χαμ ανέτρεψε (2-1) όλο το ματς με την Μπέρνλι. Δεύτερη νίκη στη σεζόν για την Λούτον με το 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας, πρώτο θετικό αποτέλεσμα μετά από 6 αναμετρήσεις για την Μπράιτον με το 3-2 στο Νότιγχαμ.