Teams » CRYSTAL-PALACE

21.10.2024 | 23:57

Ο Γουντ σκόραρε, ο Σελς έδειξε το stop και η Φόρεστ γιορτάζει την πρώτη εντός έδρας νίκη της!

Η Νότιγχαμ Φόρεστ βγήκε νικήτρια στη φοβερή μονομαχία με την Κρίσταλ Πάλας στο City Ground, πανηγυρίζοντας με το τελικό 1-0 το πρώτο εντός έδρας θετικό αποτέλεσμα για τη φετινή σεζόν στην 8η αγωνιστική! Δυο δοκάρια οι «αετοί», φοβερός ο Σελς στα γκολπόστ της ομάδας του Νούνο Σάντο, παραμένει δίχως νίκη η ομάδα του Γκλάσνερ.Η Νότιγχαμ Φόρεστ βγήκε νικήτρια στη φοβερή μονομαχία με την Κρίσταλ Πάλας στο City Ground, πανηγυρίζοντας με το τελικό 1-0 το πρώτο εντός έδρας θετικό αποτέλεσμα για τη φετινή σεζόν στην 8η αγωνιστική! Δυο δοκάρια οι «αετοί», φοβερός ο Σελς στα γκολπόστ της ομάδας του Νούνο Σάντο, παραμένει δίχως νίκη η ομάδα του Γκλάσνερ.

05.10.2024 | 16:25

Μπορούσε πιο εύκολα η Λίβερπουλ, αλλά το «διπλό» στο Λονδίνο ήρθε με κόπο, ιδρώτα και... τραυματισμό του Άλισον!

Ο Ντιόγο Ζότα σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο, μπορούσε να φτάσει ακόμα και σε χατ-τρικ. η Λίβερπουλ πέταξε στα σκουπίδια μεγάλες ευκαιρίες για μια άνετη νίκη, αλλά τελικά επικράτησε 1-0 έχοντας χρειαστεί να κοπιάσει και ν' ανησυχήσει στο δεύτερο ημίχρονο.

05.10.2024 | 16:11

Χτύπησε, το κατάλαβε, τρελάθηκε και έβγαλε τα γάντια: Η αλλαγή του Άλισον και ο Γιάρος που έπαιξε με τη Λίβερπουλ!

Άσχημη εξέλιξη για τη Λίβερπουλ στο ματς με την Κρίσταλ Πάλας! Αναγκαστική αλλαγή του Άλισον Μπέκερ, έξαλλος κατά τη διάρκεια της αποχώρησής του λόγω τραυματισμού. Δεν ήταν στον πάγκο ο Κέλεχερ, τον αντικατέστησε ο Γιάρος!

28.09.2024 | 19:03

The… Cole Palmer show, νίκη με δυο γκολ στις καθυστερήσεις η Άρσεναλ, απροσδόκητη επαναφορά για την Έβερτον

Φοβερά και τρομερά πράγματα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» με τον Κόουλ Πάλμερ να γράφει ιστορία με το καρέ τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο, βοηθώντας την… ανισόρροπη – σε σύγκριση άμυνας κι επίθεσης – Τσέλσι να φτάσει στο 4-2 επί της Μπράιτον. Η Άρσεναλ είδε τη Λέστερ να επιστρέφει στο ματς του «Έμιρεϊτς», αλλά οι «κανονιέρηδες» πήραν όλους τους βαθμούς με γκολ στο 94' και το 99' για το τελικό 4-2. Παντελώς απροσδόκητη επαναφορά της Έβερτον και νίκη (2-1) με ανατροπή επί της Κρίσταλ Πάλας.

28.09.2024 | 09:00

Να συστηθούμε πρώτα και τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους!

Πριν αρχίσουμε να μιλάμε σε τακτική βάση μέσα από αυτή τη γωνία, αν και κατά καιρούς κομμάτια μου αναδημοσιεύτηκαν από το BN sports στο οποίο έγραφα μετά από την τιμητική πρόταση που μου έκανε ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος, θα ήθελα να σας συστηθώ για να ξέρετέ λίγα πράγματα για μένα. Να διευκρινίσω πως δεν είμαι δημοσιογράφος και θα υπογράφω ως ο Maverick!

26.09.2024 | 18:38

Μία τεράστια απόφαση από την Κρίσταλ Πάλας: Εκτός ομάδας και «φωτογραφίας» ο πρώην παίκτης της Άρσεναλ!

Μία τεράστια απόφαση φαίνεται πως πήρε η Κρίσταλ Πάλας, η οποία έθεσε εκτός ομάδας έναν ποδοσφαιριστή της με 29 ματς στην Ευρώπη! Δεν υπολογίζεται ο Ρομπ Χόλντινγκ, για εσωτερικό θέμα έκανε λόγο ο Όλιβερ Γκλάσνερ.

23.09.2024 | 22:57

Πρώτη φορά τόσες ομάδες στην Πρέμιερ ψάχνουν τη νίκη μετά από 5 αγωνιστικές!

Η καθεμιά αντιμετωπίζει τα δικά της προβλήματα. Άλλες έχουν καταφέρει με ζόρι να πάρουν βαθμούς, άλλες έχουν βρεθεί σε κατάσταση που ενώ μπορούσαν, τελικά έμειναν με την πίκρα. Όπως και να ‘χει, αυτό που συμβαίνει φέτος έπειτα από τις πρώτες πέντε αγωνιστικές, είναι κάτι ιστορικό για την Πρέμιερ Λιγκ.