Teams » CRYSTAL-PALACE

30.12.2023 | 19:05

Η Σίτι αποχαιρέτησε το 2023 με... έντονη προπόνηση, νέα εντυπωσιακή νίκη η Γουλβς

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και σχεδόν δίχως να κουραστεί η ομάδα του Γκουαρδιόλα επιβλήθηκε 2-0. Παρουσίασαν και τα πέντε τρόπαια του 2023 στον κόσμο τους οι «πολίτες». Εντυπωσιακό 3-0 της Γουλβς απέναντι στην Έβερτον, με πέναλτι στο 90' η Βίλα επιβλήθηκε 3-2 της Μπέρνλι που το πάλεψε με παίκτη λιγότερο, με ανατροπή η Πάλας το 3-1 επί της Μπρέντφορντ.

28.12.2023 | 13:03

Δώστε στην Τσέλσι ματς με την Πάλας κάθε εβδομάδα!

Η Κρίσταλ Πάλας έγινε η ομάδα την οποία η Τσέλσι ιδανικά θα ήθελε νΆ αντιμετωπίζει κάθε διαφορετική εβδομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ, αφού έγινε η… αγαπημένη της αντίπαλος μετά και το 2-1 της Τετάρτης.

27.12.2023 | 23:31

Της βγήκε η ψυχή αλλά νίκησε η Τσέλσι, απίθανη Γουλβς στο Μπρέντφορντ!

Με φοβερά ζόρια, με πολύ μεγάλο «νεκρό» διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά με επιμονή όσο περνούσε η ώρα, η Τσέλσι κατάφερε να φτάσει στο 2-1 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας. Καθοριστικός ο Μαντουέκε που πέρασε με αλλαγή, κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε και χάρισε όλους τους βαθμούς στους «μπλε». Σαν σίφουνας πέρασε η Γουλβς από το Μπρέντφορντ με το 4-1!

21.12.2023 | 23:53

Πολύ σκληρή για να «πεθάνει» η Μπράιτον, ισόπαλο με ίδιο σκορ το ντέρμπι με την Πάλας, 5η σερί φορά! (vids)

Κρίσταλ Πάλας – Μπράιτον, στο «Σέλχαρστ Παρκ», γνωρίζουμε πλέον τι θα γίνει και ποιο θα είναι το τελικό σκορ της συνάντησης. Η Μπράιτον δεν… πεθαίνει ποτέ, ισοφάρισε στο 82ο λεπτό με τον Ντάνι Γουέλμπεκ και για 5η σερί σεζόν, το 1-1 αποτέλεσε το τελικό αποτέλεσμα. Από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα, κυριάρχησαν στην επανάληψη οι «γλάροι», λίγο έλειψε να πανηγυρίσουν και την ολική ανατροπή!

21.12.2023 | 19:10

Απίθανο: Έρχονται 29 ματς Premier League σε 13 ημέρες, 44 ώρες ποδοσφαίρου – Τα πιο σπουδαία και ο… οκτάωρος ύπνος!

Προσδεθείτε, ξεκινάμε. Έρχονται 29 ματς της Premier League σε 13 ημέρες, έρχονται περισσότερα από 2600 αγωνιστικά λεπτά. Να κοιμάστε οκτώ ώρες και να βλέπετε ποδόσφαιρο. Κάπως έτσι, θα περάσετε ΑΚΡΙΒΩΣ τον μισό χρόνο που ακολουθεί, μέχρι και τις 2 Ιανουαρίου! Όλα είναι έτοιμα, έρχεται η σέντρα στο Κρίσταλ Πάλας – Μπράιτον!

17.12.2023 | 14:28

Η Πάλας γύρισε από μια... τελειωμένη υπόθεση και αποδιοργάνωσε πλήρως τη Σίτι

Η Σίτι είχε μάθει με το υπέρ της 2-0 να τελειώνει τα ματς. Σε αυτό απέναντι στην Πάλας, το προβάδισμα δυο τερμάτων μέχρι 75' είχε προκαλέσει το αίσθημα της σίγουρης νίκης. Αυτό που κατάφερε η Πάλας, θέλει μεγάλη διαχείριση από πλευράς «πολιτών»!

16.12.2023 | 19:02

Το τρομερό φινάλε στο Σίτι - Κρίσταλ Πάλας: Πέναλτι ο Φόντεν στο 94΄, έξαλλος ο Πεπ, γκολ ο Ολίσε! (vid)

Τρομερή εξέλιξη στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Κρίσταλ Πάλας, με τους «αετούς» να παίρνουν βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Έκανε πέναλτι ο Φόντεν, το έκανε γκολ ο Ολίσε, «τρελάθηκε» ο Πεπ Γκουαρδιόλα!

16.12.2023 | 17:59

Έξαλλοι στην Πάλας: «Είναι… ξεκάθαρα κόκκινη κάρτα, γιατί δεν δόθηκε στη Σίτι;» (vid)

Βγαίνει ο γκολκίπερ εκτός περιοχής, δεν φτάνει στην μπάλα, την χάνει από τον επιτιθέμενο και αποφασίζει να τον «γκρεμίσει». Μπορεί να δοθεί κόκκινη κάρτα; Δεν συνέβη στο Μάντσεστερ Σίτι – Κρίσταλ Πάλας, σε βάρος του Έντερσον, και άπαντες είναι έξαλλοι!