Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-1 (Ημίχρονο)

Με ένα γκολ που ίσως και να μέτρησε κακώς, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε προβάδισμα ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και έχει ακόμη 45 λεπτά για να κυνηγήσει το θαύμα της πρόκρισης.

Ενω όλα έδειχναν ότι το ματς πάει για 0-0 ημίχρονο, οι Ρώσοι πήραν το προβάδισμα σε μια φάση που βάσει νόμου ο βοηθός ενήργησε σωστά αλλά από την άλλη ο Μπλιντ είχε βγει σε κανονική ροή εκτός ορίων γηπέδου, δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβει και να ξαναμπεί εντός των τεσσάρων γραμμών και έτσι δεν κάλυπτε 1+1 τον παίκτη στον οποίο άλλαξε πορεία η μπάλα για να καταλήξει στα δίχτυα.

Η ΤΣΣΚΑ θέλει υπερδιπλάσια γκολ για να βγάλει εκτός τους «κόκκινους διαβόλους», αλλά όπως και να 'χει η εμφάνιση θα πρέπει να είναι πολύ καλύτερη στο δεύτερο μέρος.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ρομέρο, Βαλένσια, Λίντελεφ, Σμόλινγκ, Σο, Ερέρα, Μπλιντ, Μάτα, Πογκμπά, Ράσφορντ, Λουκάκου

ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Ακινφέεφ, Β. Μπερεζούτσκι, Βασίν, Ιγκνασέβιτς, Φερνάντες, Γκολόβιν, Κουτσάεφ, Ναμπάμπκιν, Βιτίνιο, Τζαγκόεφ, Τσάλοφ