Η πιο αφελής ομάδα του πρωταθλήματος: Η Σίτι «διαλύει» την Μπράιτον σε 35 λεπτά! (vids)

Άνετα, εύκολα, ούτε η ίδια δεν το περίμενε. Εντυπωσιακή η Μάντσεστερ Σίτι απέναντι στην Μπράιτον, στα πρώτα 35 λεπτά, στο «Άμεξ»!

Τρομερά αφελής η Μπράιτον, αδιανόητη η ευκολία με την οποία χάνει την μπάλα μέσα στην περιοχή από τη Μάντσεστερ Σίτι και… 3-0 υπέρ των «πολιτών» μόλις σε 35 λεπτά.

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Κέβιν Ντε Μπρόινε με κεφαλιά, για πρώτη φορά στην Premier League, και εν συνεχεία έκανε την εμφάνισή του ο Φιλ Φόντεν, με δύο γκολ σε οκτώ λεπτά.

Αρχικά, σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, που βρήκε στο τείχος, για να διαμορφώσει το σκορ του πρώτου 35αλέπτου, αφού έκλεψε την μπάλα εντός περιοχής από τον Μπαλεμπά!