Teams » WOLVES

12.11.2023 | 10:21

Το κοντρόλ και το τελείωμα του Σαράμπια βάζει υποψηφιότητα για γκολ της χρονιάς! (vid)

Δίχως να πέσει η μπάλα στο έδαφος και με την έμπνευση που είχε εκείνη την απόλυτα κρίσιμη στιγμή, ο Πάμπλο Σαράμπια έβαλε υποψηφιότητα για το γκολ της χρονιάς, ισοφαρίζοντας προσωρινά την Τότεναμ προτού η Γουλβς γυρίσει όλο το ματς στις καθυστερήσεις!

11.11.2023 | 17:28

Σον και Λο Σέλσο «υπεύθυνοι» για το 2-1 της Γουλβς: Το λάθος που… απαγορεύεται στην Αγγλία! (vid)

Είσαι στο 96ο λεπτό και αντιλαμβάνεσαι πως η τελευταία επίθεση θα είναι σε βάρος σου; Μην επιτρέψεις να προκύψει εύκολα. Ακριβώς το αντίθετο δηλαδή από αυτό που έκανε η Τότεναμ κόντρα στη Γουλβς, στο 96’.

04.11.2023 | 19:01

Στον αστερισμό του Ντοκού η Σίτι, φοβερή η Μπρέντφορντ, πρώτη νίκη με... Μπάλντοκ για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!

Ένα γκολ και τέσσερις ασίστ από τον αφηνιασμένο, Ζερεμί Ντοκού, στη Σίτι, η οποία διέσυρε με το 6-1 την Μπόρνμουθ. Βαθμό με απίστευτη τύχη πήρε η Μπράιτον στο «Γκούντισον Παρκ» με το 1-1 επί της Έβερτον. Ματς με δύο ανατροπές στο Μπρέντφορντ όπου η ομάδα του Φρανκ επιβλήθηκε 3-2 της Γουέστ Χαμ, με τον Μαυροπάνο να πετυχαίνει αυτογκόλ. Ο Μπάλντοκ πρόσφερε στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ την πρώτη της νίκη με κερδισμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις για το 2-1 επί της Γουλβς, νίκη (2-0) για την Πάλας στην έδρα της Μπέρνλι.

28.10.2023 | 21:31

Η Γουλβς δεν πεθαίνει εύκολα – Μεγάλη ισοπαλία με τη Νιούκαστλ, κόντρα σε… όλα! (vids)

Η αλήθεια είναι πως σε 90 λεπτά, η Γουλβς βίωσε ό,τι χειρότερο θα μπορούσε να της προκύψει σε ένα παιχνίδι. Έμεινε δις πίσω στο σκορ, είδε τον Σα να αποκρούει πέναλτι του Γουίλσον, αλλά την μπάλα να πηγαίνει μέσα, είχε παράπονα από τη διαιτησία, και είδε τον Πέδρο Νέτο να αποχωρεί με τραυματισμό. Και όμως, δεν ηττήθηκε από τη Νιούκαστλ, με το τελικό 2-2 να βγάζει αλώβητους τους «λύκους» και να στερεί από τις «καρακάξες» τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε επίπεδο Premier League!

26.10.2023 | 15:58

Παραμονή Χριστουγέννων με Premier League: Είναι επίσημο, με έδρα το «Μολινό», πρώτη φορά στον 21ο αιώνα!

Οριστική είναι η διεξαγωγή αναμέτρησης Παραμονή Χριστουγέννων στην Premier League, με το Γουλβς – Τσέλσι να λαμβάνει χώρα στις 24 Δεκεμβρίου, στις 16:00 ώρα Ελλάδος, πράγμα που συμβαίνει για πρώτη φορά στον 21ο αιώνα!

21.10.2023 | 19:05

Με μεγάλο μόχθο η Σίτι, χαλαρό Σάββατο για Νιούκαστλ, βαθμός με ψυχή για Λούτον!

Η Σίτι πίστεψε πως με τα δυο γκολ από νωρίς θα είχε ήρεμο απόγευμα, αλλά χρειάστηκε αντοχές για να επικρατήσει 2-1 της Μπράιτον. Άνετο 4-0 της Νιούκαστλ απέναντι στην Πάλας, γύρισε όλο το ματς με την Μπόρνμουθ η Γουλβς (2-1) έχοντας παίκτη περισσότερο από το 54'. Με γκολ στο 82' και το 90' + 2' η Λούτον πήρε βαθμό από την Νότιγχαμ Φόρεστ (2-2), σπάνια νίκη υπό βροχή για Μπρέντφορντ (3-0 την Μπέρνλι).