Teams » WEST-HAM-UNITED

18.03.2022 | 00:32

Άθλος της Γουέστ Χαμ, πέρασε στα προημιτελικά πετώντας εκτός την Σεβίλλη!

Απέναντι στην... επαγγελματία κυρίαρχο του Γιουρόπα Λιγκ με έξι κατακτήσεις, η Γουέστ Χαμ έγραψε ιστορία! Τα «σφυριά» χρειάστηκαν και την παράταση για να φτάσουν στο 2-0 επί της Σεβίλλης στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου και βρίσκονται στα προημιτελικά της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης μετά από 41 χρόνια! Σούτσεκ στο 39' και Γιαρμολένκο στο 112' τα γκολ!

13.03.2022 | 18:00

Χτύπησε στο τέλος η Γουέστ Χαμ και… δάκρυσε ο Γιαρμολένκο!

Προερχόταν από τρεις διαδοχικές ήττες σε όλες τις διοργανώσεις και από 180 αγωνιστικά λεπτά δίχως γκολ! Η Γουέστ Χαμ φάνηκε πως είχε μεγαλύτερη ανάγκη το τρίποντο από την Άστον Βίλα και το πήρε με σκόρερ τον Γιαρμολένκο, που δάκρυσε κατά τους πανηγυρισμούς και τον Φορνάλς, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τέλος με τον Ράμσεϊ (2-1)!

12.03.2022 | 12:17

Ο 34χρονος Νομπλ κάνει «γκελάκια» με την τσίχλα του και τρελαίνει τους Ισπανούς! (vid)

Ο Μαρκ Νομπλ έκλεψε την παράσταση στο ημίχρονο της αναμέτρησης της Σεβίλλης με τη Γουέστ Χαμ για το Γιουρόπα Λιγκ, αφού επιχείρησε να κάνει τα γνωστά... «γκελάκια» με την τσίχλα που μασούσε, εντυπωσιάζοντας τους οπαδούς που βρίσκονταν στην κερκίδα.

10.03.2022 | 21:38

Φοβήθηκε την Σεβίλλη και το «πλήρωσε» η Γουέστ Χαμ, που ελπίζει για την ρεβάνς!

Σε ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον ματς με φάσεις εκατέροθεν αλλά μόλις ένα γκολ, η Σεβίλλη πήρε το πλεονέκτημα έναντι της Γουέστ Χαμ, επικρατώντας με 1-0  των «σφυριών» που προσπάθησαν, αλλά τους έλειπε η τελική προσπάθεια!

10.03.2022 | 13:11

Η «ανίκητη» Σεβίλλη και η υπερπροσπάθεια που πρέπει να καταβάλει η Γουέστ Χαμ για να προκριθεί!

Η Γουέστ Χαμ έχει να αντιμετωπίσει μία ομάδα συνδεδεμένη με το Γιουρόπα Λιγκ που δεν γνωρίζει τι σημαίνει ο αποκλεισμός από τη νοκ-άουτ φάση της διοργάνωσης τα τελευταία χρόνια και τα «σφυριά» πρέπει να δώσουν το 110% για να προκριθούν εκείνοι στην επόμενη φάση.

05.03.2022 | 21:25

Νίκη ουσίας και στο -3 από την κορυφή η Λίβερπουλ! (vids)

Η Λίβερπουλ έπαιξε με τη φωτιά στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, το γκολ του Μανέ στο 27ο λεπτό ήταν αρκετό για να δώσει στην ομάδα του μία σημαντική νίκη με 1-0 απέναντι στη Γουέστ Χαμ. Οι «ρεντς» κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, προηγήθηκαν και διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους ως το τέλος, παρά τις ευκαιρίες των «σφυριών» στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Πλέον, η Λίβερπουλ βρίσκεται στο -3 από την πρώτη Μάντσεστερ Σίτι και συνεχίζει να ελπίζει πως μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση και να στεφθεί εκείνη πρωταθλήτρια.

04.03.2022 | 11:23

Πάει στην Πολωνία να πάρει την οικογένειά του που ξέφυγε από την Ουκρανία ο Γιαρμολένκο

Ο Αντρέι Γιαρμολένκο ενημερώθηκε με τεράστια χαρά πως η οικογένειά του είναι ασφαλής έχοντας φτάσει στα σύνορα της Πολωνίας μετά την φυγή από την Ουκρανία και θα ταξιδέψει εκεί για να τους πάρει και να επιστρέψει μαζί τους στο Λονδίνο.

02.03.2022 | 23:30

Πρόκριση με «τριάρα» για τη Σαουθάμπτον! (vid)

Σε ένα παιχνίδι με φρενήρη ρυθμό, η Σαουθάμπτον κατάφερε να πάρει μία σημαντική πρόκριση απέναντι στη Γουέστ Χαμ, επικρατώντας με 3-1 στο «καυτό» Σεντ Μέρις. Ο Περό άνοιξε λογαριασμό με τους «αγίους» πετυχαίνοντας ένα πανέμορφο γκολ, ο Μικαΐλ Αντόνιο ισοφάρισε ωστόσο ο αρχηγός των γηπεδούχων διατήρησε την ψυχραιμία του από την άσπρη βούλα, πριν ο Μπρόγια δώσει το τελειωτικό χτύπημα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.