Teams » WEST-HAM-UNITED

01.12.2021 | 23:31

Έσωσε τον βαθμό με εκπληκτικό «ψαλίδι» του Μοπέ η Μπράιτον – στο «μηδέν» Γουλβς και Μπέρνλι! (vid)

Ούτε τώρα κατάφερε να κερδίσει την Μπράιτον η Γουέστ Χαμ σε επίπεδο Premier League! Τα «σφυριά» κρατούσαν τη νίκη μέχρι και τις καθυστερήσεις, ισοφαρίστηκαν από το εκπληκτικό γκολ του Μοπέ (1-1) και δεν επέστρεψαν στις νίκες παρά τις χαμένες τους ευκαιρίες στο εκπληκτικό ματς του Ολυμπιακού Σταδίου του Λονδίνου. Την ίδια ώρα, Γουλβς και Μπέρνλι κόλλησαν στο απόλυτο «μηδέν», με τους φιλοξενούμενους να είναι οι ζημιωμένοι της υπόθεσης.

29.11.2021 | 10:03

Γουέστ Χαμ: «Έσπασε» την παράδοση και σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, μετά από πέντε χρόνια!

Μπορεί η Γουέστ Χαμ να εξακολουθεί να βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας και μετά την ήττα με 2-1 από τη Μάντσεστερ Σίτι στο «Έτιχαντ», ωστόσο το εντυπωσιακότερο της υπόθεσης είναι πως κατάφερε να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο στο συγκεκριμένο γήπεδο, μετά από πέντε χρόνια!

28.11.2021 | 18:02

Ούτε ο χιονιάς δεν την σταματάει (vids)

Με το χιόνι να έχει σκεπάσει τα πάντα στο πρώτο ημίχρονο και τους παίκτες να δυσκολεύονται ακόμα και να δουν, η Σίτι πήρε τη δύσκολη νίκη με το τελικό 2-1 απέναντι στην Γουέστ Χαμ στο Etihad. Σκόρερ οι Γκουντογκάν και Φερναντίνιο για τους νικητές, χάλασε το clean sheet το μαγικό γκολ του Λαντσίνι στο 94'. Τρομερή δουλειά στην ανάπαυλα για να καθαριστεί ο αγωνιστικός χώρος.

25.11.2021 | 21:37

«Σφυροκόπησε» τη Ραπίντ και «κλείδωσε» την πρωτιά του ομίλου!

Σε ένα εύκολο βράδυ στη Βιέννη, η Γουέστ Χαμ επικράτησε άνετα με 2-0 της Ραπίντ και «κλείδωσε» την πρωτιά στον 8ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ.Τα «σφυριά» καθάρισαν το παιχνίδι από το πρώτο μέρος με τον Γιαρμολένκο να ανοίγει το σκορ στο 30’ και τον Μαρκ Νομπλ να διαμορφώνει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου το τελικό 2-0 από την άσπρη βούλα και θα αγωνιστούν σε νοκ-άουτ φάση ευρωπαϊκής διοργάνωσης έπειτα από 41 χρόνια.

20.11.2021 | 18:56

Καταποντισμός για Γιουνάιτεντ, νικηφόρο ντεμπούτο για Τζέραρντ, τρέλα για Νιούκαστλ και Μπέρνλι!

Η αδιόρθωτη και κακή Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέτυχε στο Vicarage Road. Ηττήθηκε 4-1 από την Γουότφορντ του Ρανιέρι, με τον Μαγκουάιρ στο 80' ν' αντικρίζει την κόκκινη κάρτα. Θεότρελα ματς σε St. James' Park και Turf Moor, με τις αναμετρήσεις Νιούκαστλ – Μπρέντφορντ και Μπέρνλι Κρίσταλ Πάλας να ολοκληρώνονται στο 3-3! Με το δεξί οι Τζέραρντ και Σμιθ σε Άστον Βίλα και Νόριτς αντίστοιχα, πανηγύρισε η Γουλβς κόντρα στην Γουέστ Χαμ!

17.11.2021 | 12:46

Προτιμά να χάσει ως «ελεύθερο» τον Ταρκόφκσι η Μπέρνλι – ενδιαφέρονται η Νιούκαστλ και η Γουέστ Χαμ!

Μπορεί η Μπέρνλι να έχει την δυνατότητα να επωφεληθεί σημαντικά από μία ενδεχόμενη πώληση του Ταρκόφσκι τον Ιανουάριο, όμως ο Έντι Χάου προτιμά να τον διατηρήσει στο ρόστερ του, ακόμη και αν δεν προκύψει κάποιο κέρδος από αυτόν το καλοκαίρι. Δεν πιέζει καταστάσεις ο ποδοσφαιριστής, εξακολουθεί να ενδιαφέρεται η Νιούκαστλ, έχει μπει στο παιχνίδι και η Γουέστ Χαμ.

17.11.2021 | 10:46

Ο Αντόνιο σκόραρε με «οβίδα» από τα 30 μέτρα κόντρα στον τερματοφύλακα της Σίτι! (vid)

Ο επιθετικός της Γουέστ Χαμ έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του απέναντι στις ΗΠΑ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με ένα δυνατό σουτ που κατέληξε στο «παραθυράκι της εστίας του Ζακ Στέφεν.

10.11.2021 | 23:19

Χάνει τα ματς με Αλβανία και Σαν Μαρίνο ο Ντέκλαν Ράις!

Δεν θα είναι παρών στις δύο επικείμενες αναμετρήσεις της Αγγλίας απέναντι σε Αλβανία και Σαν Μαρίνο, ο μέσος της Γουέστ Χαμ, Ντέκλαν Ράις, ο οποίος ταλαιπωρείται από ίωση, και ο Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ επέλεξε να μην ρισκάρει την συμμετοχή του.

10.11.2021 | 15:13

Οριστικά στο μετοχικό σχήμα της Γουέστ Χαμ ο Τσέχος δισεκατομμυριούχος, Ντάνιελ Κρετίντσκι

Με κάθε επισημότητα πλέον ο Τσέχος δισεκατομμυριούχος, Ντάνιελ Κρετίντσκι είναι μέτοχος της Γουέστ Χαμ, αποκτώντας το 27% των μετοχών του συλλόγου, μέχρι να γίνει το απόλυτο αφεντικό!