Teams » SHEFFIELD-UNITED

11.02.2021 | 22:29

Αποφεύχθηκε το ντέρμπι, με τη Σίτι η Έβερτον

Οι δύο σύλλογοι του Μάντσεστερ δεν θα κοντραριστούν στα προημιτελικά του φετινού Κυπέλλου Αγγλίας με την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε να τους στέλνει σε διαφορετικούς αντιπάλους. Την κάτοχο του τροπαίου, Σίτι, θα αντιμετωπίσει η Έβερτον μετά το τρομερό 5-4 επί της Τότεναμ.

11.02.2021 | 00:51

Θεότρελο παιχνίδι και μαγική πρόκριση για Έβερτον, ιστορικό ρεκόρ η Σίτι, πέρασαν και οι Λέστερ, Σεφ.Γιουνάιτεντ (vids)

Αδιανόητα πράγματα είδε ο κόσμος στο «Γκούντισον Παρκ» όπου η Έβερτον στην παράταση της αναμέτρησης με την Τότεναμ προκρίθηκε στα προημιτελικά με το τελικό... 5-4! Απίθανη ανατροπή σε 7 λεπτά στο πρώτο μέρος με τρία γκολ για τα «ζαχαρωτά», ισοφάρισε σε 4-4 ο Κέιν στο 83', τρομερό γκολ στο εξτρά ημίωρο ο Μπερνάρ. Τις 15 σερί νίκες και το απόλυτο ρεκόρ έφτασε η Μάντσεστερ Σίτι με το 3-1 επί της Σουόνσι, προκρίσεις και για τις Λέστερ και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ...

07.02.2021 | 23:08

Στην 5άδα με ανεβασμένο Βέρνερ η Τσέλσι! (vids)

Μπορεί να μη σκόραρε, όμως, ο Τίμο Βέρνερ έκανε ασίστ και κέρδισε πέναλτι στο Bramall Lane για το 2-1 της Τσέλσι επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ! Συνεχίζεται το νικηφόρο σερί των «μπλε» υπό τις οδηγίες του Τούχελ, τρίτο διαδοχικό «τρίποντο» και 5η θέση στη βαθμολογία!

03.02.2021 | 00:10

Νέα ιστορική συντριβή για την Σαουθάμπτον από την αμείλικτη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! (vid)

Κάνοντας... πάρτι από το πρώτο μέρος και παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 2ο λεπτό, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διέλυσε την Σαουθάμπτον με το τελικό 9-0, υπενθυμίζοντας τον εφιάλτη του Οκτώβρη του 2019 από την Λέστερ, με την ομάδα του Σόλσκιερ να πιάνει προσωρινά την Σίτι στην κορυφή με δυο ματς περισσότερα. Μεγάλη νίκη η Πάλας 2-1 την Νιούκαστλ με ανατροπή, η Γουλβς επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας 2-1 της Άρσεναλ των εννέα παικτών, με το ίδιο σκορ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πήρε δεύτερο «τρίποντο» σε μια εβδομάδα!

30.01.2021 | 19:00

Στο +4 η Σίτι, ο Έζε οδηγεί την Πάλας, τρομερή μάχη στο «Χόθορνς»!

Η Μάντσεστερ Σίτι χρειάστηκε απλά ένα γκολ του Γκάμπριελ Ζεσούς για να κάνει... ό,τι δεν έκανε η Γιουνάιτεντ πριν από λίγες μέρες και να πάρει τη νίκη με το τελικό 1-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Στο +4 στην κορυφή οι «πολίτες». Με τρομερό γκολ του Έζε η Πάλας έφτασε στο 1-0 επί της Γουλβς που ακόμα ψάχνεται για το 2021, τρομερή μάχη στο «Χόθορνς» με Γουέστ Μπρομ και Φούλαμ να μένουν στο 2-2!

29.01.2021 | 11:35

Μια νίκη που οι «λεπίδες» περίμεναν στο Ολντ Τράφορντ από το 1973!

Μια ιστορική νίκη ήταν αυτή που πέτυχε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ το βράδυ της Τετάρτης, απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που επιχειρούσε να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας! Ήταν η πρώτη επικράτηση για τις «λεπίδες» στο Ολντ Τράφορντ έπειτα από 47 χρόνια και μάλιστα με το ίδιο σκορ 2-1!

28.01.2021 | 11:53

Ο Μαρσιάλ κοιτούσε τον Μπερκ στο δεύτερο γκολ της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (vid)

Αν και γενικότερα η άμυνα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο δεύτερο γκολ της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ήταν προβληματική, ο Άντονι Μαρσιάλ σίγουρα θα μπορούσε να έχει κάνει κάτι πολύ καλύτερο και να τρέξει πάνω στον Μπερκ στην περιοχή, έχοντας μείνει απλά να τον κοιτάει...

28.01.2021 | 11:13

Η Σέφιλντ... εμπνέεται από την Γιουνάιτεντ!

Η τελευταία και... καταϊδρωμένη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ φαίνεται πως αντλεί έμπνευση από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο κι έτσι μονάχα απέναντι στο σύνολο του Σόλσκιερ έχει καταφέρει να σκοράρει δυο φορές σε παιχνίδι πρωταθλήματος!

28.01.2021 | 00:09

Τι ζημιά έγινε στο Μάντσεστερ! (vids)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ της μόλις μιας νίκης στο φετινό πρωτάθλημα, η ουραγός της βαθμολογίας, έκανε τεράστια ζημιά στην Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ», επικράτησε 2-1 και έριξε την ομάδα του Σόλσκιερ από την κορυφή! Στο 1-1 Έβερτον και Λέστερ με τις «αλεπούδες» ν' αδικούνται από το αποτέλεσμα και να χάνουν ευκαιρία να ισοφαρίσουν την Σίτι στην κορυφή. Στο 0-0 το Μπράιτον – Φούλαμ, με τους «γλάρους» να κρατούν το +5 από την επικίνδυνη ζώνη.

12.01.2021 | 22:07

Ναι, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ νίκησε!

Απίστευτο - για τα φετινά δεδομένα - κι όμως αληθινό! Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μπορεί να έφτασε στο απόλυτο αρνητικό ρεκόρ αγώνων δίχως νίκη στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ κι όμως, στα μέσα του Ιανουαρίου και το 18ο φετινό της παιχνίδι, πανηγύρισε με το 1-0 επί της Νιούκαστλ!