Ξεπέρασε την 50άρα και αναζητά θαύματα η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ…

Ναι μεν έσωσε τον βαθμό έστω και στο 90’ + 13’ απέναντι στη Γουέστ Χαμ, ωστόσο, με τέτοια κάκιστη αμυντική επίδοση, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πραγματικά θα πρέπει να περιμένει πολλά θαύματα στην προσπάθεια επιβίωσης στην Πρέμιερ Λιγκ.

21.01.2024 | 18:31

Δόθηκαν έξι, «παίχτηκαν» 14, καταρρίφθηκε κάθε ρεκόρ: Τι συνέβη στο τέλος του Σέφιλντ – Γουέστ Χαμ; (vids)

Δύο αποβολές, από ένα πέναλτι η κάθε ομάδα και έξι λεπτά καθυστερήσεων που τελικά έγιναν…. 14. Απίθανο παιχνίδι για να διαμορφωθεί το 2-2 ανάμεσα σε Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Γουέστ Χαμ!

21.01.2024 | 18:03

Δυο αποβολές, ένα πέναλτι στο φινάλε και μια απροσδόκητη ισοπαλία για Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Γουέστ Χαμ! (vid)

Τίποτα δεν μπορούσε να προετοιμάσει κανέναν για ένα τέτοιο φινάλε σε ένα τέτοιο ματς! Κι όμως, με δυο κόκκινες κι ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης στο Bramall Lane, οι Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Γουέστ Χαμ έμειναν στο μεταξύ τους 2-2, με τα «σφυριά» να σκέφτονται πως πέταξαν δυο βαθμούς από το πουθενά...

06.01.2024 | 19:01

Δέκα ματς FA Cup, 39 γκολ: «Ήρωας» ξανά ο Ζοάο Πέδρο για την Μπράιτον, τρομερή Μπόρνμουθ και πάλι! (vids)

Τρομερό FA Cup, σχεδόν τέσσερα γκολ ανά παιχνίδι, και πάλι είχαμε… εκπλήξεις, όχι σε βάρος των ομάδων της Premier League. Με «τεσσάρα» και ανατροπή στην επόμενη φάση η Μπράιτον, συνεχίζει στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας η φοβερή Μπόρνμουθ, με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος κόντρα στην ΚΠΡ. Έκανε το χρέος της και η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, δύο παιχνίδια οδηγούνται σε επαναληπτικό.

05.01.2024 | 13:16

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ επαναφέρει τον Μπρέρετον Ντίας στην Αγγλία για τα … γκολ επιβίωσης!

Ο Κρις Γουάιλντερ εμπιστεύθηκε την όρεξη που έδειξε ο Μπρέρετον Ντίας για να ξαναβρεί τη χαμένη του αυτοπεποίθηση και τον πήρε στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με δανεισμό μέχρι το τέλος της σεζόν.

30.12.2023 | 19:05

Η Σίτι αποχαιρέτησε το 2023 με... έντονη προπόνηση, νέα εντυπωσιακή νίκη η Γουλβς

Η Μάντσεστερ Σίτι δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και σχεδόν δίχως να κουραστεί η ομάδα του Γκουαρδιόλα επιβλήθηκε 2-0. Παρουσίασαν και τα πέντε τρόπαια του 2023 στον κόσμο τους οι «πολίτες». Εντυπωσιακό 3-0 της Γουλβς απέναντι στην Έβερτον, με πέναλτι στο 90' η Βίλα επιβλήθηκε 3-2 της Μπέρνλι που το πάλεψε με παίκτη λιγότερο, με ανατροπή η Πάλας το 3-1 επί της Μπρέντφορντ.

26.12.2023 | 18:58

Τεράστια ανατροπή σε 4' με δυο αυτογκόλ για τη Λούτον, εύκολα η Μπόρνμουθ!

Η Λούτον απέδειξε στο Bramall Lane πως η τύχη των Χριστουγέννων ήταν στο πλευρό της, αφού επιβλήθηκε 3-2 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με ανατροπή σε διάστημα 4 λεπτών χάρη σε... δυο αυτογκόλ! Με τον Σολάνκε να φτάνει στα 12 τέρματα για φέτος, η Μπόρνμουθ επιβλήθηκε εύκολα 3-0 της Φούλαμ.

22.12.2023 | 23:59

Ο Ζανιόλο έσωσε τη Βίλα στο 97’, αλλά η Σέφιλντ της σταμάτησε το σερί και της στέρησε την κορυφή! (vids)

Φινάλε για «γερά» νεύρα στο «Βίλα Παρκ», απίθανο παιχνίδι ανάμεσα στην Άστον Βίλα και τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, 1-1 στην 18η αγωνιστική της Premier League, με δύο γκολ μετά το 87ο λεπτό! Ο Άρτσερ άνοιξε το σκορ στο 87ο λεπτό, ο Ζανιόλο ισοφάρισε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων και κάπως έτσι, η ομάδα του Έμερι απέφυγε το «σοκ», αλλά δεν ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Τέλος στο νικηφόρο σερί της εντός έδρας, έντονα παράπονα για το ακυρωθέν γκολ του 60ου λεπτού!

16.12.2023 | 19:02

Ας είναι καλά ο Λόκιερ και το ποδόσφαιρο θα είναι εκεί...

Δύσκολα μιλάς για ποδόσφαιρο, γκολ και στιγμές όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Η 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ στιγματίστηκε από την κατάρρευση του αρχηγού της Λούτον, Τομ Λόκιερ, στον αγωνιστικό χώρο, με το ματς στην έδρα της Μπόρνμουθ να διακόπτεται στο 66ο λεπτό... Στα υπόλοιπα της ημέρας, η Σίτι «πούλησε» προβάδισμα δυο τερμάτων, και η Πάλας διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 90' + 5'. Νίκες πανηγύρισαν οι Τσέλσι και Νιούκαστλ.