Teams » SHEFFIELD-UNITED

31.10.2020 | 16:22

Ένα γκολ, διαχείριση και νίκη η Σίτι (vid)

Με γκολ του Γουόκερ από μακρινή απόσταση στο πρώτο ημίχρονο και με αρκετή αβεβαιότητα για το αποτέλεσμα όσο παρέμενε εύθραυστο το σκορ, η Μάντσεστερ Σίτι επέστρεψε στις νίκες μετά και το 1-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

25.10.2020 | 10:52

Λίβερπουλ: Ο VAR ασχολήθηκε μόνο με το σημείο, όχι με την παράβαση! (pics)

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε στο «Άνφιλντ» με πέναλτι από το πρώτο μέρος, ωστόσο, οι «κόκκινοι» εξέφρασαν τις αμφιβολίες τους για την παράβαση και δεν τους άρεσαν καθόλου όσα έμαθαν για την φάση και τον VAR...

24.10.2020 | 23:52

Απέφυγε να... κοπεί με τις «λεπίδες»

Μια πολύ δύσκολη νίκη με ανατροπή πήρε η Λίβερπουλ απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Άνφιλντ», επικρατώντας με το τελικό 2-1. Επιστροφή στις νίκες στο πρωτάθλημα μετά από τέλη του Σεπτέμβρη για τους «κόκκινους», εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο από την ομάδα του Γουάιλντερ.

18.10.2020 | 15:55

Μια ισοπαλία που... την αποφάσισε ο Μίτροβιτς!

Αρχικά αστόχησε σε πέναλτι κι έπειτα δεν βοήθησε καθόλου την ομάδα του όταν είχε το προβάδισμα, κάνοντας πέναλτι σε αντίπαλο! Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Φούλαμ έμειναν στο 1-1 στο Bramall Lane, συνεχίζουν δίχως νίκη τη φετινή σεζόν και η κατάστασή τους αποτυπώνεται στην παρουσία τους στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας...

04.10.2020 | 20:23

«Σπιρουνάτο» πάρτι στο «Ολντ Τράφορντ», ο Ζοσέ διέλυσε τη Γιουνάιτεντ! (vids)

Η Τότεναμ βρήκε μπροστά της μια Γιουνάιτεντ που αμυντικά... διαλυόταν με το παραμικρό και την αποτελείωσε! Με έξι τέρματα στο «Ολντ Τράφορντ» και μάλιστα με ανατροπή από το γκολ που δέχθηκε από το 1ο λεπτό, η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο διέλυσε τους «κόκκινους διαβόλους» με το τελικό 6-1! Τελευταία φορά που το «Θέατρο των ονείρων» είδε αυτό το σκορ σε ήττα ήταν το 2011 στο ιστορικό ντέρμπι με τη Σίτι! «Τριάρα» η Γουέστ Χαμ που τερμάτισε το απόλυτο της Λέστερ, νίκες για Άρσεναλ, Γουλβς και Σαουθάμπτον.

27.09.2020 | 16:00

Η Λιντς κρατούσε... τη λεπίδα!

Με κεφαλιά του Πάτρικ Μπάμφορντ στο 88ο λεπτό, η Λιντς πήρε δεύτερη διαδοχική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ με το 1-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο Bramall Lane! Σόου επεμβάσεων από τον Μελιέ στο πρώτο μέρος, ξεκίνημα μονάχα με ήττες και δίχως γκολ για το σύνολο του Κρις Γουάιλντερ στη νέα αγωνιστική περίοδο!

21.09.2020 | 21:54

Ζορίστηκε αλλά το πήρε η Βίλα!

Με παίκτη παραπάνω από το 11ο λεπτό, με μεγάλη τρομάρα σε πέναλτι που κέρδισε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αλλά με σωτήριους Μαρτίνες και Κονσά, η Άστον Βίλα πήρε πολύ δύσκολη νίκη με το τελικό 1-0 απέναντι στις «λεπίδες» στην πρεμιέρα της στο φετινό πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ.

14.09.2020 | 21:53

Το πήρε... απ’ τα αποδυτήρια!

Η Γουλβς χρειάστηκε μόλις τα έξι πρώτα λεπτά του αγώνα με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο Bramall Lane για να πάρει όλους τους βαθμούς από το ματς, επικρατώντας με σκορ 2-0 για την πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ. Ιδανικό δώρο και για τον Νούνο Σάντο που ανανέωσε μέχρι και το 2023 στον πάγκο των «λύκων»...

09.09.2020 | 14:55

Πήρε και Μπερκ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Το τέταρτο μεταγραφικό απόκτημα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αποτελεί ο Όλιβερ Μπερκ που μετακινήθηκε από τη Γουέστ Μπρομ, με τον Καλούμ Ρόμπινσον να κάνει την αντίθετη διαδρομή και από το Bramall Lane να φτάνει στο «Χόθορνς».