Teams » SHEFFIELD-UNITED

12.03.2021 | 13:04

Τέλος ο Γουάιλντερ από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Έπειτα από μια 5ετία θητείας και με την ομάδα στην τελευταία θέση της Πρέμιερ Λιγκ έχοντας συμβιβαστεί με την ιδέα του υποβιβασμού, η κόντρα που ξέσπασε ανάμεσα σε διοίκηση και Γουάιλντερ βρίσκει τον τελευταίο εκτός ομάδας, λύνοντας τη συνεργασία του με τον σύλλογο.

06.03.2021 | 18:52

Νίκη μετά από δυο μήνες η Σαουθάμπτον, ισοπαλία με νεύρα η Άρσεναλ (vids)

Με το τελικό 2-0 η Σαουθάμπτον βρήκε την ευκαιρία απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μετά από τις 4 Ιανουαρίου! Στο 1-1 έμειναν Άρσεναλ και Μπέρνλι στο Turf Moor, πολλά και δικαιολογημένα παράπονα από τους «κανονιέρηδες» για την διαιτησία.

04.03.2021 | 00:04

Κόλλησαν στην ομίχλη στο Λονδίνο, μεγάλη νίκη η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ! (vids)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βλέπει πλέον την πρωτοπόρο Σίτι από το -14 στην βαθμολογία μετά και το 0-0 με την Κρίσταλ Πάλας στο Λονδίνο, σε ένα ματς που ... σκεπάστηκε από την ομίχλη στα τελευταία λεπτά. Παλικαρίσια νίκη και με παίκτη λιγότερο για μισή ώρα πήρε η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με το 1-0 επί της Άστον Βίλα, στο 1-1 το Μπέρνλι – Λέστερ.

28.02.2021 | 23:05

Η Λίβερπουλ το καθήκον της, το πέναλτι της Γιουνάιτεντ και ο Μπέιλ (vids)

Με δυο γκολ στο δεύτερο μέρος παρά το γεγονός πως γι' ακόμα ένα ματς είχε πολλές απουσίες, η Λίβερπουλ πέρασε από το Σέφιλντ με το 2-0 επί της Γιουνάιτεντ. Σάλος με το χέρι του Χάντσον – Οντόι στο ισόπαλο (0-0) ντέρμπι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Τσέλσι στο Λονδίνο, σόου από τον Μπέιλ στο 4-0 της Τότεναμ επί της Μπέρνλι.

15.02.2021 | 23:53

Άνετα με Ζιρού και Βέρνερ η Τσέλσι!

Έπειτα από 14 ματς πρωταθλήματος και 100 ημέρες, ο Τίμο Βέρνερ έσπασε την κατάρα και βρήκε δίχτυα με τη φανέλα της Τσέλσι, ο Ζιρού μπήκε με αλλαγή και σκόραρε αμέσως και οι «μπλε» έφτασαν άνετα στο 2-0 επί της Νιούκαστλ. Νωρίτερα, η Γουέστ Χαμ είχε φιλοδωρήσει με τρία γκολ την ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

11.02.2021 | 22:29

Αποφεύχθηκε το ντέρμπι, με τη Σίτι η Έβερτον

Οι δύο σύλλογοι του Μάντσεστερ δεν θα κοντραριστούν στα προημιτελικά του φετινού Κυπέλλου Αγγλίας με την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε να τους στέλνει σε διαφορετικούς αντιπάλους. Την κάτοχο του τροπαίου, Σίτι, θα αντιμετωπίσει η Έβερτον μετά το τρομερό 5-4 επί της Τότεναμ.

11.02.2021 | 00:51

Θεότρελο παιχνίδι και μαγική πρόκριση για Έβερτον, ιστορικό ρεκόρ η Σίτι, πέρασαν και οι Λέστερ, Σεφ.Γιουνάιτεντ (vids)

Αδιανόητα πράγματα είδε ο κόσμος στο «Γκούντισον Παρκ» όπου η Έβερτον στην παράταση της αναμέτρησης με την Τότεναμ προκρίθηκε στα προημιτελικά με το τελικό... 5-4! Απίθανη ανατροπή σε 7 λεπτά στο πρώτο μέρος με τρία γκολ για τα «ζαχαρωτά», ισοφάρισε σε 4-4 ο Κέιν στο 83', τρομερό γκολ στο εξτρά ημίωρο ο Μπερνάρ. Τις 15 σερί νίκες και το απόλυτο ρεκόρ έφτασε η Μάντσεστερ Σίτι με το 3-1 επί της Σουόνσι, προκρίσεις και για τις Λέστερ και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ...

07.02.2021 | 23:08

Στην 5άδα με ανεβασμένο Βέρνερ η Τσέλσι! (vids)

Μπορεί να μη σκόραρε, όμως, ο Τίμο Βέρνερ έκανε ασίστ και κέρδισε πέναλτι στο Bramall Lane για το 2-1 της Τσέλσι επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ! Συνεχίζεται το νικηφόρο σερί των «μπλε» υπό τις οδηγίες του Τούχελ, τρίτο διαδοχικό «τρίποντο» και 5η θέση στη βαθμολογία!

03.02.2021 | 00:10

Νέα ιστορική συντριβή για την Σαουθάμπτον από την αμείλικτη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! (vid)

Κάνοντας... πάρτι από το πρώτο μέρος και παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 2ο λεπτό, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ διέλυσε την Σαουθάμπτον με το τελικό 9-0, υπενθυμίζοντας τον εφιάλτη του Οκτώβρη του 2019 από την Λέστερ, με την ομάδα του Σόλσκιερ να πιάνει προσωρινά την Σίτι στην κορυφή με δυο ματς περισσότερα. Μεγάλη νίκη η Πάλας 2-1 την Νιούκαστλ με ανατροπή, η Γουλβς επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας 2-1 της Άρσεναλ των εννέα παικτών, με το ίδιο σκορ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πήρε δεύτερο «τρίποντο» σε μια εβδομάδα!

30.01.2021 | 19:00

Στο +4 η Σίτι, ο Έζε οδηγεί την Πάλας, τρομερή μάχη στο «Χόθορνς»!

Η Μάντσεστερ Σίτι χρειάστηκε απλά ένα γκολ του Γκάμπριελ Ζεσούς για να κάνει... ό,τι δεν έκανε η Γιουνάιτεντ πριν από λίγες μέρες και να πάρει τη νίκη με το τελικό 1-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Στο +4 στην κορυφή οι «πολίτες». Με τρομερό γκολ του Έζε η Πάλας έφτασε στο 1-0 επί της Γουλβς που ακόμα ψάχνεται για το 2021, τρομερή μάχη στο «Χόθορνς» με Γουέστ Μπρομ και Φούλαμ να μένουν στο 2-2!