Teams » MANCHESTER-CITY

16.12.2023 | 19:34

Η στιγμή που δόθηκε το πέναλτι: Ο Πεπ «τρελαίνεται» και ξεσπά, ο Χότζον βάζει τα γέλια μπροστά του! (vid)

Απίστευτη στιγμή στο 93ο λεπτό της συνάντησης της Μάντσεστερ Σίτι με την Κρίσταλ Πάλας στο «Έτιχαντ», με τον Ρόι Χότζον να βλέπει το «ξέσπασμα» του Πεπ και να βάζει τα γέλια μπροστά του!

16.12.2023 | 19:02

Ας είναι καλά ο Λόκιερ και το ποδόσφαιρο θα είναι εκεί...

Δύσκολα μιλάς για ποδόσφαιρο, γκολ και στιγμές όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Η 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ στιγματίστηκε από την κατάρρευση του αρχηγού της Λούτον, Τομ Λόκιερ, στον αγωνιστικό χώρο, με το ματς στην έδρα της Μπόρνμουθ να διακόπτεται στο 66ο λεπτό... Στα υπόλοιπα της ημέρας, η Σίτι «πούλησε» προβάδισμα δυο τερμάτων, και η Πάλας διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 90' + 5'. Νίκες πανηγύρισαν οι Τσέλσι και Νιούκαστλ.

Το τρομερό φινάλε στο Σίτι - Κρίσταλ Πάλας: Πέναλτι ο Φόντεν στο 94΄, έξαλλος ο Πεπ, γκολ ο Ολίσε! (vid)

Τρομερή εξέλιξη στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Κρίσταλ Πάλας, με τους «αετούς» να παίρνουν βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Έκανε πέναλτι ο Φόντεν, το έκανε γκολ ο Ολίσε, «τρελάθηκε» ο Πεπ Γκουαρδιόλα!

16.12.2023 | 18:12

Μια 10άδα... δημιουργοί - Έφτιαξαν φάσεις για γκολ όλοι οι παίκτες της Σίτι!

Αδιανόητο στατιστικό από το πρώτο ημίχρονο του ματς της Σίτι με την Κρισταλ Πάλας στο Μάντσεστερ, καθώς όλοι οι ποδοσφαιριστές του Γκουαρδιόλα πλην φυσικά του Έντερσον, έφτιαξαν ευκαιρία για γκολ!

16.12.2023 | 17:59

Έξαλλοι στην Πάλας: «Είναι… ξεκάθαρα κόκκινη κάρτα, γιατί δεν δόθηκε στη Σίτι;» (vid)

Βγαίνει ο γκολκίπερ εκτός περιοχής, δεν φτάνει στην μπάλα, την χάνει από τον επιτιθέμενο και αποφασίζει να τον «γκρεμίσει». Μπορεί να δοθεί κόκκινη κάρτα; Δεν συνέβη στο Μάντσεστερ Σίτι – Κρίσταλ Πάλας, σε βάρος του Έντερσον, και άπαντες είναι έξαλλοι!

15.12.2023 | 20:52

«Η Λίβερπουλ εκτοξεύθηκε, η Σίτι κατέρρευσε, αλλά...»: Πόσο άλλαξαν τα φαβορί για την Premier League, σε 120 ημέρες;

Η μία ανατροπή διαδέχεται την άλλη, το τοπίο στη διεκδίκηση της φετινής Premier League συνεχώς διαφοροποιείται, αλλά όπως και να έχει, ανεξαρτήτως συνθηκών, η Opta βλέπει μόνο ένα… φαβορί!

15.12.2023 | 10:10

Γουέστ Χαμ, Μπράιτον και Άστον Βίλα «σώζουν» την Premier League και η… μάχη συνεχίζεται!

Και κάπου εδώ, η ιστορία συνεχίζεται και η «μάχη» γίνεται πιο έντονη από ποτέ. Η Αγγλία μείωσε την απόσταση από Γερμανία και την πρώτη της κατάταξης της UEFA, Ιταλία, σε ένα γεγονός που «χρωστά» σε Γουέστ Χαμ, Μπράιτον και Άστον Βίλα. Θα πάρει όμως στο τέλος της σεζόν ένα από τα δύο «έξτρα» εισιτήρια για το επόμενο Champions League;

14.12.2023 | 20:28

Μουρίνιο vs Πεπ, μέρος 1ο: Δήλωση που συζητά όλη η Αγγλία, για … μεταγραφές και Κάλβιν Φίλιπς!

Στράφηκε κατά του Πεπ Γκουαρδιόλα ο Ζοσέ Μουρίνιο, έκανε λόγο για διαφορετικές περιπτώσεις ομάδων, αναφέρθηκε στα οικονομικά δεδομένα της Μάντσεστερ Σίτι, και εξήγησε πως η διαφορά έγκειται στο ότι οι «πολίτες», δεν έχουν πρόβλημα να αγοράζουν με 80 εκατομμύρια και έξι μήνες μετά, να παραχωρούν τον ίδιο παίκτη!