28.12.2023 | 00:41

Απίστευτο «πικάρισμα» στον Πίκφορντ από φίλους της Σίτι: «Ο Κάρσον έχει περισσότερους τίτλους!»

Συνθήματα κατά του Τζόρνταν Πίκφορντ στο φινάλε της αναμέτρησης της Έβερτον με τη Μάντσεστερ Σίτι από φίλους των «πολιτών», που τον σύγκριναν με τον Σκοτ Κάρσον και του φώναζαν πως έχει κατακτήσει λιγότερα τρόπαια!

28.12.2023 | 00:10

Σπουδαίο «διπλό» με ανατροπή η Σίτι, επέστρεψε στις… εργοστασιακές ρυθμίσεις σε 45 λεπτά! (vids)

Δυσκολεύτηκε, ζορίστηκε πολύ, χρειάστηκε γυρίσει το ματς, αλλά τα κατάφερε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε με 3-1 της Έβερτον του Σον Ντάις στο «Γκούντισον Παρκ», έχοντας για πρωταγωνιστές τον Φόντεν και τον Άλβαρες. Ο πρώτος ισοφάρισε, ο δεύτερος «υπέγραψε» σε 10 λεπτά την ανατροπή και ο Μπερνάρντο Σίλβα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μεγάλη συζήτηση έχει «σηκώσει» το πέναλτι που κέρδισε ο Νέιθαν Άκε από τον Ονάνα. Τρομερή Σίτι στο δεύτερο μέρος, «μπλόκαρε» και βρέθηκε πίσω στο σκορ από λάθος του Ρόδρι, στο ημίχρονο!

27.12.2023 | 22:48

Γκολ η Έβερτον από σπάνιο λάθος του Ρόδρι, «έκρηξη» στο «Γκούντισον Παρκ»! (vid)

Σκοράρει για πρώτη φορά στο γεμάτο «Γκούντισον Παρκ», απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, μετά από τέσσερα χρόνια, η Έβερτον και κάνει το 1-0 με τον Χάρισον. Φέρει ευθύνη ο Ρόδρι, συμπληρώσαμε 30 λεπτά στο ματς!

27.12.2023 | 18:15

Ο Χάαλαντ «στηρίζει» τη Λίβερπουλ: Τελικά, γιατί το γκολ του Άκε μέτρησε και του Έλιοτ ακυρώθηκε;

Ίδια φάση, ίδια ακριβώς στιγμή, η μπάλα στα δίχτυα και διαφορετική απόφαση. Έστω ότι το γκολ της Λίβερπουλ στο «Τερφ Μουρ», έπρεπε να ακυρωθεί. Γιατί δεν συνέβη το ίδιο, τον Σεπτέμβριο, στο Μάντσεστερ Σίτι – Φούλαμ; Μέχρι και ο Έρλινγκ Χάαλαντ είχε παραδεχθεί πως οι Λονδρέζοι είχαν αδικηθεί!

26.12.2023 | 20:39

«Ξέσπασε» ο Πεπ για την κριτική που δέχεται η Σίτι: «Συνεχίστε να μας αμφισβητείτε, θα δούμε τι θα γίνει!»

Εκνευρισμένος από τη διαρκή κριτική που δέχεται η Μάντσεστερ Σίτι ήταν ο Πεπ Γκουαρδιόλα, ο οποίος επισήμανε πως δεν έχει πρόβλημα με αυτό, αλλά στο τέλος της σεζόν θα αποδεχθεί ποιος είχε δίκιο!