Teams » MANCHESTER-CITY

25.04.2024 | 23:56

«Εμείς είμαστε το φαβορί»: Ηχηρή δήλωση τίτλου από τη Σίτι, τέσσερα γκολ… άνετα στην Μπράιτον! (vids)

Άνετα, απλά, με διάθεση να δείξει πως όσο συμπεριλαμβάνεται σε μία συζήτηση περί κατάκτησης του πρωταθλήματος, αυτή είναι το φαβορί. Πειστικότατη η Μάντσεστερ Σίτι στο «Άμεξ», επικράτησε με 4-0, «έσβησε» την Μπράιτον, που παραδόξως δεν είχε καν ευκαιρία. Είχαν… παράπονα για τη διαιτησία οι γηπεδούχοι, κορυφαίοι της συνάντησης Φόντεν και Γουόκερ!

24.04.2024 | 20:30

Η διαφορά τερμάτων είναι ένας… έξτρα βαθμός: Το ρεκόρ της Άρσεναλ και το σενάριο ισοβαθμίας!

Είναι η καλύτερη διαφορά τερμάτων που έχει καταφέρει να «χτίσει» ιστορικά η Άρσεναλ σε επίπεδο Premier League. Μοιάζει πραγματικά με… έξτρα βαθμό. Και αν οι «κανονιέρηδες» κάνουν το απόλυτο στα τέσσερα εναπομείναντα παιχνίδια τους, τότε δεδομένα θα περιμένουν έστω και με ισοπαλία της Μάντσεστερ Σίτι. Διότι ναι, είναι ρεαλιστικό το σενάριο μίας ισοβαθμίας. Και γιατί αυτή να μην είναι… τριπλή;

20.04.2024 | 21:43

Απίθανο «ξέσπασμα» του Πεπ: «Μας αδικούν, είναι απαράδεκτο, απλά… κλείνουμε το στόμα μας!»

Τρομερά παράπονα του Πεπ Γκουαρδιόλα για την ημέρα διεξαγωγής του ημιτελικού του Κυπέλλου Αγγλίας, πράγμα που θεωρεί απαράδεκτο για τη Μάντσεστερ Σίτι και τους ποδοσφαιριστές του!

20.04.2024 | 21:31

Όλες οι ευκαιρίες του Τζάκσον στον ημιτελικό με τη Σίτι: Ζητά… πώληση ο κόσμος της Τσέλσι! (vids)

Τρεις «κλασσικές» ευκαιρίες, τρεις φάσεις που έπρεπε να γίνουν γκολ. «Κατάφερε» να τις χάσει ο Νίκολας Τζάκσον, άπαντες έξαλλοι στο «στρατόπεδο» των φίλων της Μάντσεστερ Σίτι!

20.04.2024 | 21:13

Η Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας, η Τσέλσι αδίκησε ξανά τον εαυτό της! (vids)

Ήταν κουρασμένη, προερχόταν από παράταση, πέναλτι και αποκλεισμό από τη Ρεάλ Μαδρίτης, της έλειπε ο Χάαλαντ, παρουσίασε αμυντική ανισορροπία και κενά για ένα ημίχρονο. Δέχθηκε φάσεις, στάθηκε τυχερή, δεν «πλήρωσε» την αφέλειά της. Και αφού η Τσέλσι δεν «σκότωσε» τη Μάντσεστερ Σίτι, η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα το έκανε στο φινάλε. «Χρυσός» σκόρερ στο 84ο λεπτό ο Μπερνάρντο Σίλβα, η Σίτι θα παίξει στο Wembley στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας ξανά. Αναμένει την αντίπαλό της ανάμεσα σε Γιουνάιτεντ και Κόβεντρι, διεκδικεί το 8ο FA Cup της ιστορίας της!

20.04.2024 | 20:06

«Πόσοι έχουν περάσει έτσι τον Ρόδρι;» Απίθανος Πάλμερ, «αγγίζει» το 1-0 ξανά η Τσέλσι με τη Σίτι! (vid)

Έχει αδιαμφισβήτητα τις πιο κλασσικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού του Κυπέλλου Αγγλίας με τη Μάντσεστερ Σίτι η Τσέλσι. Πέραν αυτής του Τζάκσον, έκανε ακόμη μία την εμφάνισή της, με τον Κόουλ Πάλμερ να «αδειάζει’ τον Ρόδρι, αλλά να μην σκοράρει!