Teams » LUTON-TOWN

27.12.2019 | 11:50

Η Φούλαμ προσπάθησε να γίνει... Μάντσεστερ Σίτι και απέτυχε παταγωδώς (vid)

Ίσως η χειρότερη προσπάθεια επίθεσης ήταν εκείνη που επιχείρησε η Φούλαμ στα πρώτα λεπτά της ισοπαλίας (3-3) με τη Λούτον στην Boxing Day, με τον Λούα Λούα να εκμεταλλεύεται το... ανεξήγητο μπάχαλο στα μετόπισθεν των «cottagers» και να σκοράρει.

05.05.2018 | 19:48

Μια άλλη εποχή: Όταν η Λούτον υποβίβασε τη Μαν. Σίτι! (vid)

Κι όμως, είχε υπάρξει στιγμή στο αγγλικό ποδόσφαιρο που ένα γκολ έστειλε τη Μάντσεστερ Σίτι στη δεύτερη κατηγορία και κράτησε σε τοπ επίπεδο τη Λούτον! Η ιστορία της 14ης Μαΐου του 1983, το ξέσπασμα του Πλιτ και η ατάκα του για την επιγραφή... στον τάφο κάθε προπονητή.

18.10.2017 | 00:08

Αφεντικά οι Σριούσμπερι και Λούτον

Η Σριούσμπερι συνεχίζει την επέλαση και βρέθηκε μόνη πρώτη στη βαθμολογία της LeagueTwo μετά από 14 αγωνιστικές, επικρατώντας 4-0 της Μπρίστολ Ρόβερς. Γουίγκαν και Μπράντφορντ πήραν μόλις έναν βαθμό από τα δικά τους ματς με Τζίλιγχαμ και Όλνταμ αντίστοιχα. Στη LeagueTwo, η Λούτον βρέθηκε στο ρετιρέ και το +1 από τους διώκτες της, αφού πέρασε με το 4-1 από την έδρα της Έξετερ ενώ η Νοτς Κάουντι ηττήθηκε 2-0 από την Κρου.

19.08.2017 | 19:59

«Πάτησε» κορυφή η Σουίντον

Στην κορυφή της βαθμολογίας βρίσκονται Σουίντον και Έξετερ μετά και το τέλος της 3ης αγωνιστικής της Λιγκ 2, με την μεν να επικρατεί της Μόρκαμ με 1-0 εκτός έδρας και τη δε να κερδίζει εντός τη Λίνκολν με το ίδιο σκορ.

06.08.2017 | 10:58

Ιστορική... οχτάρα από τη Λούτον

Διασύροντας άνευ προηγουμένου τη Γιόβιλ, η Λούτον έφτασε σε επιδόσεις τις οποίες είχε να επιδείξει περίπου 30 χρόνια, ενώ, το κρεσέντο σκοραρίσματος τη γύρισε πίσω στο 1955.

19.05.2017 | 00:04

Μπλάκπουλ και Έξετερ για ένα εισιτήριο στη Λιγκ 1!

Στον τελικό του «Γουέμπλεϊ» στις 28 Μαΐου θα βρίσκονται Μπλάκπουλ και Έξετερ για να διεκδικήσουν την άνοδο στη Λιγκ 1. Τα πάντα στις δύο αποψινές αναμετρήσεις κρίθηκαν στο τέλος των καθυστερήσεων, αλλάζοντας δραματικά τις ισορροπίες και προσφέροντας απίθανο φινάλε!

14.05.2017 | 11:10

Πρεμιέρα σήμερα στα πλέι-οφ της Λιγκ 2

Το εναρκτήριο λάκτισμα στους δύο πρώτους ημιτελικούς των πλέι-οφ για τον προβιβασμό στη Λιγκ 1 πραγματοποιούν σήμερα, Κυριακή (14/5) οι τέσσερεις σύλλογοι της τέταρτης κατηγορίας στην Αγγλία που κατέλαβαν τις θέσεις 4 έως 7 στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

21.03.2017 | 23:45

«Στοπ» της Νιούπορτ στη Λούτον

Δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της προτελευταίας Νιούπορτ η Λούτον, μένοντας στην ισοπαλία με 1-1 σε εξ αναβολής παιχνίδι.