Την έπιασε στον ύπνο και ανέβηκε 5άδα!
Η Γουέστ Χαμ σκοράροντας με το ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων απέναντι στην Άστον Βίλα κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 2-1, να πάρει τρίτη διαδοχική νίκη και ν' αναρριχηθεί στην 5η θέση της βαθμολογίας! Έχασε πέναλτι ο Γουότκινς στο 74ο λεπτό, είχε τρομερό οφσάιντ στις καθυστερήσεις αποτυγχάνοντας να ισοφαρίσει για τους «χωριάτες». Κάκιστη ήττα για τη Λέστερ νωρίτερα, 2-1 από την Φούλαμ!